Archiwum wydarzeń

November 5, 2020

W Lublinie powstał prototyp prostych respiratorów

  Naukowcy Politechniki Lubelskiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zakończyli budowę prototypu respiratora. Jest to niskobudżetowe urządzenie służące do wspomagania oddychania u osób z niewydolnością oddechową występującą np. w przypadku zarażenia wirusem Covid-19. To odpowiedź na apel pracowników służby zdrowia oraz dramatyczną sytuację na...

Więcej o "W Lublinie powstał prototyp prostych..."

August 4, 2020

50 lat minęło… Jubileusz Formacji Tańca Towarzyskiego GAMZA

  Mija 50 lat, odkąd swą działalność rozpoczęła najstarsza grupa artystyczna Politechniki Lubelskiej, skupiająca miłośników tańca towarzyskiego. Bilans półwiecza to ponad 10 tysięcy tancerzy i… 66 par małżeńskich. 

Więcej o "50 lat minęło… Jubileusz Formacji..."

February 4, 2020

Drukujemy przyłbice dla lekarzy

  Na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej rozpoczęła się produkcja przyłbic chroniących lekarzy i personel medyczny przed koronawirusem. Ich drukowanie jest odpowiedzią na apele szpitali o pomoc w pozyskaniu niezbędnego wyposażenia ochronnego. Przyłbice trafią do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. 

Więcej o "Drukujemy przyłbice dla lekarzy"

March 23, 2020

Nagroda Steinhausa dla prof. Adama Bobrowskiego

  Profesor Adam Bobrowski, kierownik Katedry Matematyki, został laureatem Nagrody Głównej im. Hugona Steinhausa za rok 2019. Jest to jedna z trzech nagród głównych Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyznawanych w dziedzinach: matematyki czystej, matematyki stosowanej i dydaktyki matematyki. 

Więcej o "Nagroda Steinhausa dla prof. Adama..."

Fot. K. Krzysiak, SAF PL

October 3, 2020

Stypendia prezydenta Lublina trafiły do naszych studentów i doktorantów

  Dnia 9 marca 2020 r. w Trybunale Koronnym odbyło się wręczenie listów gratulacyjnych stypendystom „Miejskiego programu stypendialnego dla studentów i doktorantów”. 

Więcej o "Stypendia prezydenta Lublina trafiły..."

wizyta delegacji ukraińskich uczelni partnerskich

February 3, 2020

Wizyta delegacji ukraińskich uczelni partnerskich

  W dniach 27-29 lutego 2020 r. Politechnikę Lubelską odwiedziła 10-osobowa delegacja wykładowców Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury (KNUBiA) na czele z Panią Prorektor prof. Burdeiną Nataliią wraz z trzema drużynami piłkarskimi z uczelni partnerskich (Kijowski Narodowy Uniwersytet Budownictwa i Architektury, Politechnika Kijowska, Łucki Narodowy...

Więcej o "Wizyta delegacji ukraińskich uczelni..."


Archiwum »