Archiwum wydarzeń

Fot. Karolina Apiecionek/Politechnika Warszawska

Umowy między rektorami polskimi i kazachskimi

  Dnia 18 kwietnia 2018 r. na Politechnice Warszawskiej odbyło się spotkanie rektorów zrzeszonych w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich z Radą Rektorów Kazachstanu. 

Więcej o "Umowy między rektorami polskimi i..."

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Oddawali honorowo krew. Frekwencja dopisała

  Dnia 18 kwietnia 2018 r. w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii PL odbyła się akcja poboru krwi. Zbiórkę przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Pomysłodawcą wydarzenia był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Politechnice Lubelskiej. 

Więcej o "Oddawali honorowo krew. Frekwencja..."

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Lubelskie Forum Biznesu, czyli o rozwoju przedsiębiorczości

  Dnia 18 kwietnia 2018 r. na Zamku Lubelskim w Galerii Malarstwa Polskiego XVII-XIX w. odbyło się Lubelskie Forum Biznesu. Wydarzenie zorganizowane zostało po raz pierwszy przez Politechnikę Lubelską i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Lublinie. 

Więcej o "Lubelskie Forum Biznesu, czyli o..."

Młodzi naukowcy z Politechniki potrafią! Przywieźli złoty medal z Genewy

  Zespół młodych naukowców z Politechniki Lubelskiej: mgr inż. Karol Fatyga, mgr inż. Katarzyna Zielińska oraz dr inż. Dariusz Zieliński, zaprezentował na Wystawie Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions” (11-15.04.2018) pomysłowe rozwiązania dla inteligentnych sieci oraz mikrosieci. Dzięki ich zastosowaniu zwiększa...

Więcej o "Młodzi naukowcy z Politechniki..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Nauka i integracja, czyli tydzień Erasmusa na Politechnice

  Międzynarodowo upłynie tydzień na Politechnice Lubelskiej. Od 16 do 20 kwietnia 2018 r. delegacje pracowników uczelni z: Maroka, Tunezji, Kambodży, Indonezji, Rosji oraz Libanu przebywają na Politechnice w ramach programu Erasmus Plus – mobilności z krajami partnerskimi. 

Więcej o "Nauka i integracja, czyli tydzień..."

Trenażer czołgowy na Moto Session 2018

  Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Materiałowe od lat systematycznie uczestniczy w lubelskim święcie motoryzacji, wystawiając swoje pojazdy. W tym roku pokazaliśmy odbudowywany polski trenażer czołgowy MPG-69. Do kompletu pokazaliśmy również naszą gąsienicową kosiarkę, którą dawno temu, zachęceni przez śp. dziekana Krzysztofa Łukasika, zbudowaliśmy na...

Więcej o "Trenażer czołgowy na Moto Session..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Pasja, która zaraża innych. Forum Kół Naukowych na Politechnice

  Pozwalają na rozwijanie zainteresowań, kształtują umiejętności potrzebne w przyszłej pracy zawodowej, umożliwiają poznawanie ciekawych ludzi. Mowa o studenckich kołach naukowych. Na Politechnice Lubelskiej działa ich ok. 50.   Dnia 13 kwietnia 2018 r. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej opiekunowie i członkowie kół naukowych spotykali się na I...

Więcej o "Pasja, która zaraża innych. Forum..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

November 4, 2018

Poznaliśmy nowinki technologiczne podczas IT Academic Day

  Osoby zafascynowane komputerami, aplikacjami i programowaniem spotkały się na Politechnice Lubelskiej 10 kwietnia 2018 r.  na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki podczas IT Academic Day. 

Więcej o "Poznaliśmy nowinki technologiczne..."

September 4, 2018

Spotkanie z przedstawicielem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

      W dniu 10 kwietnia 2018 r. o godz. 12:00 w Wydziale Mechanicznym odbyło się spotkanie pt. Służby specjalne w systemie organów bezpieczeństwa państwa. Wykład poprowadził płk. Adam Gwiazdowicz (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego).           Fotorelacja z wydarzenia 

Więcej o "Spotkanie z przedstawicielem Agencji..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Wierzę w sens autonomii uczelni. Spotkanie z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego

  We wtorek 3 kwietnia 2018 r. w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pan Jarosław Gowin zaprezentował założenia reformy szkolnictwa wyższego Konstytucji dla Nauki. 

Więcej o "Wierzę w sens autonomii uczelni...."


Archiwum »