Artykuły o rynku pracy

October 6, 2019

58 Architekci na rynku pracy – co warto wiedzieć o zawodzie?

Praca architekta wciąż uznawana jest za prestiżową, elitarną oraz dobrze płatną profesję. Umiejętność tworzenia ciekawych, innowacyjnych projektów z pewnością wyróżni Cię na tle konkurencji i pozwoli znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie.

Więcej o "58 Architekci na rynku pracy – co..."

May 30, 2019

Staż a praktyka – najważniejsze informacje

Mimo podobieństw tych dwóch form zatrudnienia watro wiedzieć jakie szczegóły rozróżniają praktykę od stażu.Jak dostać się na staż?Staż to forma stosunku pracy. Stażysta realizuje w trakcie jego trwania zadania zbliżone do obowiązków pracownika etatowego, jednak zasadniczą motywacją jest tu zdobycie doświadczenia potrzebnego w przyszłości.Czas stażu regulują przepisy,...

Więcej o "Staż a praktyka – najważniejsze..."

May 30, 2019

Wynagrodzenie w pracy – regulacje prawne i sposoby wynagrodzeń

Praca służy zarabianiu pieniędzy. Wysokość wypłaty jest jednym z najważniejszych elementów każdej umowy o pracę, jednak warto posiadać nieco szerszą wiedzę o zapisach Kodeku Pracy regulujących kwestię wynagrodzeń.

Więcej o "Wynagrodzenie w pracy – regulacje..."

May 22, 2019

Praca w warunkach szkodliwych – co to oznacza?

W niektórych zakładach pracy środowisko jest szkodliwe dla pracowników. Wówczas przysługują zatrudnionym dodatkowe przywileje, a pracodawca ma dodatkowe obowiązki. Co nazywamy szkodliwymi warunkami pracy i z czym wiąże się zatrudnienie na narażonym na nie stanowisku?

Więcej o "Praca w warunkach szkodliwych – co..."

May 15, 2019

5 branż, które dynamicznie się rozwijają

Na rynku pracy można zauważyć kilka szybko rozwijających się branż, co pozwala na rozwój zawodowy i uzyskiwanie atrakcyjnych zarobków. Rekruterzy poszukują pracowników z sektora bankowo-finansowego, handlu i sprzedaży B2C/B2B, produkcji FMCG oraz IT.

Więcej o "5 branż, które dynamicznie się..."

March 29, 2019

Każdy kłamie – ale czy nawet w CV?

Czy mimo obecnej dobrej sytuacji na rynku pracy zdarzają się osoby, które kłamią w CV, żeby wypaść lepiej od innych kandydatów? Jak najbardziej – 1 na 5 osób przyznaje się do kłamstwa, a co 6 kłamiący zostaje przyłapany. Zaskakujące, ale w pełni prawdziwe.

Więcej o "Każdy kłamie – ale czy nawet w CV?"

March 29, 2019

Zarobki absolwentów uczelni technicznych

Informatyka, elektronika i telekomunikacja, automatyka i robotyka – to kierunki studiów gwarantujące atrakcyjne płace nie tylko specjalistom o dużym doświadczeniu, ale również świeżo upieczonym absolwentom. Osoby, które ukończyły uczelnię techniczną, mogą liczyć na szerokie możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego.

Więcej o "Zarobki absolwentów uczelni..."

April 3, 2019

Formy zatrudnienia – z jakich rozwiązań może skorzystać student?

Chcesz połączyć edukację z pracą? To okazja, żeby zarabiać na swoje potrzeby oraz zdobywać nowe doświadczenia. Umowa o dzieło pozwoli na wykonywanie pracy w domowym zaciszu, np. redagując teksty lub tworząc grafiki. Przy umowie o pracę zyskujesz m.in. prawo do urlopu wypoczynkowego.

Więcej o "Formy zatrudnienia – z jakich..."

February 26, 2019

RAPORT ADZUNA – umiejętności miękkie

Adzuna to wyszukiwarka ofert pracy, która wyświetla każdą ofertę, wszędzie.Chcemy być najlepszym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań pracy online. Przeszukujemy setki stron, dzięki czemu nie musisz tego robić Ty. Zbieramy tysiące ofert, dzięki czemu na Adzuna możesz odnaleźć każdą ofertę, wszędzie. Udostępniamy wiele opcji wyszukiwania oraz dane dotyczące rynku pracy,...

Więcej o "RAPORT ADZUNA – umiejętności..."

July 2, 2019

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna, szczególnie ta pierwsza, może być stresująca. Odpowiednie przygotowanie pomoże zniwelować uczucie niepokoju i korzystnie się zaprezentować. Zaplanowanie dojazdu czy sporządzenie listy pytań do rekrutera to przykładowe kwestie, o które warto zadbać przed udaniem się na spotkanie.Jeśli otrzymałeś zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, pamiętaj o takich...

Więcej o "Jak przygotować się do rozmowy..."


Archiwum »