Artykuły o rynku pracy

October 14, 2019

5 metod, dzięki którym skupisz się na sprawach ważnych

Codziennie masz do zrobienia górę zadań. I w domu, i w pracy. Chcesz widzieć efekty, mieć dobre rezultaty. Dbać o to, co najważniejsze. I do tego mieć czas na inne rzeczy. A jeśli zrobisz to, co najważniejsze – wtedy to, co mało ważne możesz odpuścić (a to też sztuka – umieć odpuszczać).A i czasu zrobi się jakoś więcej. I efekty będą widoczne ;-)

Więcej o "5 metod, dzięki którym skupisz się..."

July 10, 2019

Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale

Książka Kamili Rowińskiej „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale” to esencja rozwoju osobistego. Konkret. Podstawy, od których każdy potrzebuje wyjść, żeby odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania. Znajdziesz tu wskazówki do tego, jak żyć pełniej, przykłady doświadczeń z życia autorki, jak i mnóstwo ćwiczeń, zadań, które wesprą Cię w rozwoju.

Więcej o "Buduj swoje życie odpowiedzialnie i..."

September 30, 2019

Super narzędzie do zarządzania sobą w czasie

Zarządzanie czasem lub – podobno poprawniej – zarządzanie sobą w czasie to w zasadzie bardzo powszechny i można by rzec, że oklepany temat. A jest to umiejętność, która daje nam coś, co jest bezcenne. Nie do odrobienia. Nie do odzyskania. Daje nam czas.

Więcej o "Super narzędzie do zarządzania..."

September 20, 2019

Co możesz wyczytać z ogłoszenia o pracę?

Cenne wskazówki odnośnie do przebiegu rozmowy rekrutacyjnej możesz wyczytać w ogłoszeniu o pracę, które dotyczy stanowiska, które Cię interesuje. Pracodawca zamieszcza w ogłoszeniu ważne dla Ciebie informacje. Możesz znaleźć tu opis stanowiska – najważniejsze obowiązki pracownika (porównaj je ze swoją wiedzą o tej posadzie i ewentualnie uzupełnij swoją listę) oraz...

Więcej o "Co możesz wyczytać z ogłoszenia o..."

September 13, 2019

Jak domyślić się, o co zapytają na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa rekrutacyjna jest zwykle spostrzegana przez kandydatów jako sytuacja bardzo wymagająca, wręcz trudna. Ludzi stresuje głównie to, że nie wiedzą, czego się spodziewać i przez to często nie potrafią ocenić, jak im pójdzie.Możesz jednak sobie pomóc i przygotować się na to, co Cię czeka, czyli na pytania osoby rekrutującej. Zmniejszysz stres i zwiększysz swoje szanse.

Więcej o "Jak domyślić się, o co zapytają..."

August 13, 2019

Perspektywy zawodowe w branży budowlanej

Dynamiczny rozwój gospodarczy, rosnące zapotrzebowanie na nowe mieszkania i nie tylko – to wszystko stwarza atrakcyjne warunki zatrudnienia dla pracowników fizycznych oraz specjalistów z sektora budowlanego. Zarobki są jednak zróżnicowane – na wysokość pensji wpływa m.in. wielkość i lokalizacja firmy, a także doświadczenie zawodowe i poziom kwalifikacji kandydata.

Więcej o "Perspektywy zawodowe w branży..."

July 23, 2019

Chciałbyś rozpocząć poszukiwania pierwszej pracy i zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe?

Masz dużo chęci i motywacji ale masz obawy, że nie ma dla Ciebie odpowiedniej oferty? Mam dla Ciebie kilka propozycji, które mogą Ci się przydać!PRAKTYKI PODCZAS STUDIÓWZacznij poszukiwania praktyk lub stażu jak najszybciej, nie zwlekaj do czasu otrzymania dyplomu. Rozejrzyj się na rynku, która firma ma profil zgodny z Twoimi potrzebami rozwoju? Zrób listę takich firm i zacznij...

Więcej o "Chciałbyś rozpocząć poszukiwania..."

July 18, 2019

5 sposobów, jak organizować czas na naukę i pracę

Łączenie studiów z pracą może wydawać się nieosiągalnym wyzwaniem, szczególnie w przypadku dużej ilości zajęć na uczelni. Istnieją jednak skuteczne sposoby, a kluczem do efektywności będzie odpowiednia organizacja.

Więcej o "5 sposobów, jak organizować czas na..."

May 7, 2019

Na Facebooku szpiegują Cię nie tylko sąsiedzi i dawne licealne miłości

Na Twojego Facebooka zaglądają też rekruterzy, więc lepiej się pilnować. W końcu wszyscy mamy znajomych, którzy udostępniają zdjęcia wywołujące lekki uśmiech albo, co gorsza, zażenowanie, a nikt z nas nie chce być oceniany podobnie. Jak temu przeciwdziałać? 

Więcej o "Na Facebooku szpiegują Cię nie..."


Archiwum »