Wydział Zarządzania


Oferta kierunków i specjalności na Wydziale:

 

INŻYNIERIA LOGISTYKI (NOWY KIERUNEK!)

Studia stacjonarne I stopnia:

  • Bez specjalności

Wybierając ten kierunek studiów dowiesz się tego czym jest logistyka oraz jak efektywnie wykorzystać komputery w procesie rozwiązywania podstawowych i złożonych problemów logistycznych.
 

Zrozumiesz czym w swej istocie jest logistyka i jak ważne jest sprawne poruszanie się po jej meandrach. Damy ci możliwość zdobycia umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów logistycznych oraz zarządzania specjalistycznymi funkcjami oraz procesami logistycznymi. W trakcie studiów dowiesz się jak skutecznie posługiwać się istniejącymi narzędziami informatycznymi aby sprawnie podejmować decyzje logistyczne. Pomogą Ci w tym również praktycy logistyki, którzy będą służyć swoim ogromnym doświadczeniem.
 
Po skończeniu studiów otworzą się przed tobą szerokie możliwości w zakresie pracy. To stanowiska takie jak: logistyk, specjalista ds. logistyki, inżynier logistyki, specjalista gospodarki materiałowej, specjalista ds. utrzymania ruchu, specjalista transportu wewnętrznego i magazynowania a także specjalista ds. zbytu i kontaktu z klientami.

 

ZARZĄDZANIE

Studia stacjonarne I stopnia:*

  • Bez specjalności

Zarządzanie to kierunek, na którym studia wyzwolą drzemiące w Tobie pokłady przedsiębiorczości.

Uzbrojony w praktyczną wiedzę z zakresu ekonomii, finansów, marketingu, logistyki - sam zdecydujesz, czy zostać specjalistą, a w dalszej perspektywie kierownikiem na różnych szczeblach w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, czy też zarejestrować własną działalność gospodarczą i realizować swoje własne wizje i cele. Pokażemy Ci, czym jest nowoczesne przedsiębiorstwo i w jakim kierunku podąża biznesowy świat. W tematykę zarządzania wprowadzą Cię doświadczeni praktycy i naukowcy, dla których świat biznesu nie ma tajemnic. Twoja praca po Zarządzaniu to: specjalista organizacji i zarządzania, menedżer/kierownik na różnych szczeblach we wszystkich podsystemach funkcjonalnych w nowoczesnych przedsiębiorstwach handlowych i usługowych oraz administracji publicznej. Przygotujemy Cię do podjęcia nauki na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunku Zarządzanie, realizowanych na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

Napoleon Bonaparte stwierdził, że: „armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana”. Pokażemy Ci, jak zostać lwem, a tylko od Ciebie będzie zależeć, czy zostaniesz drugim Stevem Jobsem albo Elonem Muskiem.

 

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia:

  • Bez specjalności

Finanse i Rachunkowość to kierunek studiów o charakterze praktycznym, którego program  przygotowany został przy współudziale lubelskich przedsiębiorców oraz organizacji branżowych (m. in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego).

Aspekt praktyczny studiów poparty jest również zaangażowaniem praktyków w realizację podstawy programowej. Studiując na kierunku Finanse i Rachunkowość masz możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów, rachunkowości, ekonomii i zarządzania nie tylko podczas planowych zajęć, ale także poprzez zaangażowanie w działalność Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Finansami Politechniki Lubelskiej, jak również w czasie realizacji rozszerzonego programu praktyk studenckich. Twoja praca po Finansach i Rachunkowości to stanowiska w instytucjach finansowych, biurach rachunkowych, agencjach konsultingowych, administracji państwowej i samorządowej, a także w placówkach naukowo-badawczych. Ukończenie kierunku Finanse i Rachunkowość stwarza możliwość kontynuowania edukacji na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunku Zarządzanie o specjalności Zarządzanie Finansami, które realizowane są na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

 

MARKETING I KOMUNIKACJA RYNKOWA

Studia stacjonarne I stopnia:

  • Bez specjalności

Nawet najdoskonalszy produkt bez odpowiedniego wsparcia nie znajdzie nabywców. Na tym kierunku praktycy i pracodawcy wskażą Ci, jak zrozumieć klienta i jego potrzeby, a także jak stworzyć skuteczny przekaz marketingowy.

Już Napoleon Bonaparte wiedział, że jeden nieprzychylny tekst w prasie jest groźniejszy, niż tysiąc bagnetów. Nauczymy Cię, jak współpracować z mediami i tworzyć pozytywny wizerunek firmy i jej oferty. Twoja praca po Marketingu i Komunikacji Rynkowej to stanowiska związane z marketingiem, komunikacją rynkową, reklamą, PR, badaniami rynku, sprzedażą, mediami społecznościowymi oraz nowymi technologiami w promocji marketingowej w przedsiębiorstwach handlowych bądź produkcyjnych, a także własna działalność gospodarcza. Przygotujemy Cię do podjęcia nauki na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunku Zarządzanie w specjalności Przedsiębiorczość i marketing, realizowanych na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.
 

Czy wiesz, że:

  • po kierunku MiKR czeka na Ciebie 59 tys. nowych miejsc pracy (według raportu Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych 2015)?
  • MiKR to jeden z trzech takich kierunków w Polsce, na którym ponad 60% zajęć poprowadzą praktycy i pracodawcy z regionu oraz kluczowych ośrodków w Polsce?
  • większość prowadzonych zajęć na MiKR to projekty, laboratoria, seminaria oparte na pracy zespołowej?
  • program kierunku MiKR powstał w wyniku konsultacji z pracodawcami i jest odpowiedzią na ich potrzeby?

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 


(*) Politechnika Lubelska prowadzi także studia II – go stopnia na danym kierunku. Jeśli chcesz zobaczyć dalsze możliwości kształcenia sprawdź: studia II stopień WZ.

 

< WEJDŹ NA STRONĘ WYDZIAŁU ZARZĄDZANIA >