Zmarł śp. Zdzisław Piotr Kamiński

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 19 lutego 2021 r. odszedł śp. Zdzisław Piotr Kamiński.

Mgr inż. Zdzisław Kamiński był pracownikiem Katedry Termodynamiki, Mechaniki Płynów i Napędów Lotniczych Wydziału Mechanicznego. Był autorem rozprawy doktorskiej pt. “Analiza numeryczno-doświadczalna turbiny wiatrowej o regulowanej powierzchni roboczej”, której obrona została zaplanowana w tym roku. Jego praca naukowa i badawcza w Politechnice Lubelskiej zaowocowała: 4 patentami, 10 publikacjami oraz udziałem w licznych konferencjach i seminariach naukowych w kraju i zagranicą, ostatnio w Trieście i  Grazu 2011, San Francisco 2016, Kioto i Tokio 2018, Adelajdzie i Sydney 2019.
Będąc gorącym zwolennikiem idei wolnościowych, od wielu lat aktywnie działał społecznie w związku zawodowym NSZZ “Solidarność”.

Pracę zawodową i społeczną łączył z pasją do sportu. Już jako młody pracownik Politechniki Lubelskiej, mając charakter sportowca i dobre predyspozycje fizyczne, był członkiem drużyny koszykarskiej AZS Politechniki Lubelskiej. Był typem sportowca i aktywnego kibica, który znał się na sporcie i śledził wydarzenia sportowe; konsekwentnie kibicował Blaugranie (FC Barcelona) i w 2012 roku miał okazję być na Camp Nou.

W naszej pamięci pozostanie wspaniałym Kolegą i Przyjacielem: oddanym i zaangażowanym każdego dnia, lubianym za swoją dobroć, życzliwość i poczucie humoru.