14 września 2016

Zespół „Hydrogreen Team” z Politechniki Lubelskiej i ich pojazd „Hydros”

fot. Wizualizacja pojazdu „Hydros” fot. Wizualizacja pojazdu „Hydros”

Pojazd „Hydros” został zbudowany przez Hydrogreen Team - zespół składający się ze zdolnych inżynierów i studentów Politechniki Lubelskiej. Jest to pojazd, który już teraz może przejechać 1000km za jedną złotówkę! Jak to jest możliwe? Wszystko dzięki świetnie zaprojektowanej konstrukcji z nowoczesnych materiałów, nieocenionej pracy zespołowej i pomocy sponsorskiej firm. Budowa prototypów jest bardzo kosztowna, zatem kluczowym elementem jest pozyskiwanie sponsorów.

 

 

fot. Pojazd Hydros w trakcie walki o każdy dżul energii na torze w Le Mans

"Jednym z naszych sponsorów strategicznych jest firma Eniro Polska ze swoją marką Panorama Firm. Nawiązanie współpracy nastąpiło w odpowiednim momencie - kiedy potrzebowaliśmy pieniędzy na nieplanowe wydatki tuż przed wyjazdem na zawody. Firma od lat wspiera polskie przedsiębiorstwa i wprowadza nowe technologie w marketingu cyfrowym. Stawiamy na jakość - to nie jest projekt, który jest odgórnie narzucony lub realizowany wyłącznie po to by uczestniczyć w zawodach. Naszym celem jest uzyskanie prototypu, który jest bezkonkurencyjny na świecie. Chcemy by pojazd Hydros godnie reprezentował barwy Polski, Politechnikę Lubelska oraz naszych sponsorów. " - Mówi Tytus Tulwin - kierownik zespołu Hydrogreen.

fot. Pojazd w trakcie inspekcji technicznej na zawodach w Le Mans

"Wsparliśmy projekt, bo młodzi, kreatywni i ambitni ludzie z pasją są kluczem do naszej przyszłości. Marka Panorama Firm kojarzy się ze wsparciem lokalnych aktywności, a więc także tych, które promują polską naukę i rodzime technologie. Stąd nasza obecność w tym innowacyjnym projekcie.” – mówi Wojciech Komosa, Kierownik ds. Komunikacji i PR, Eniro Polska

fot. Pojazd Hydros z naklejką przedstawiającą sponsorów strategicznych

Kolejnym sponsorem strategicznym który wspiera projekt jest Lubelska firma GT-85 Polska. Firma ta przyczyniła się w dużej mierze do sukcesu zespołu wykonując elementy mechaniczne pojazdu.

„Będąc jednym ze sponsorów tego innowacyjnego, trójkołowego pojazdu o napędzie elektrycznym, pomagaliśmy w wykonaniu przedniego zawieszenia z liniową przekładnią kierowniczą. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom, marzenie o starcie w głównych zawodach Shell Eco Marathon stanie się faktem, podobnie jak zajęcie miejsca na podium tego prestiżowego konkursu. Trzymamy za was kciuki!” – Grzegorz Sirko, Specjalista ds. Marketingu, GT-85 Polska.

fot. Przednie zawieszenie wykonane przez firmę GT-85 Polska

Ponadto, projekt jest wspierany przez firmę lotniczą Auto&Aero Technologies oraz fundację Inotech.

"Bardzo nam zależy by budowana przez nas marka kojarzyła się z sukcesem, jakością i profesjonalizmem. By to uzyskać pracujemy nie tylko nad konstrukcją pojazdu, ale również dużo uwagi przywiązujemy do kwestii marketingowych"- dodaje Tytus.