22 czerwca 2017

Letnia Szkoła Kariery 26 – 30 czerwca 2017 r. - sprawdź co przygotowałyśmy i już teraz zarezerwuj sobie czas.

Jest to przedsięwzięcie organizowane już po raz trzynasty przez Biuro Karier Politechniki Lubelskiej.

LSK jest miejscem spotkań osób, które poważnie myślą o rozwijaniu swojej ścieżki kariery, szukają odpowiedzi na pytania związane rynkiem pracy. Jest to unikalna szansa na skorzystanie z bezpłatnych warsztatów, które przygotowują Was do podjęcia pierwszej pracy.

Kiedy: 26 – 30 czerwca 2017 r.

Gdzie: Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii, ul. Nadbystrzycka 36 C, 20 - 618 Lublin, S. 518

W ramach Letniej Szkoły Kariery macie szansę na uzyskanie bezpośrednich informacji dotyczących np: zasad rekrutacji pracowników, wymogów odnośnie potencjalnych kandydatów do pracy, trendów panujących na rynku pracy. Ponadto nasi specjaliści z różnych branż, którzy wspierają rozwój umiejętności i kompetycji społecznych przekażą Wam praktyczne wskazówki jak wzmocnić swój potencjał.

 

Poniedziałek 26 czerwca, godzina 10.00 – 13.00

  • „Mapa Marzeń”, Anna Mazur- Sokół, Edyta Dyrka Biuro Karier Politechniki Lubelskiej

Chcesz zaplanować swoją ścieżkę zawodową, a nie wiesz jak się do tego zabrać, od czego zacząć? Zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie, gdzie przy pomocy Mapy marzeń lepiej zrozumiesz siebie, uporządkujesz wizję swojej przyszłości zawodowej, uświadomisz sobie jakie są twoje prawdziwe wartości
ustalisz cele. 

Wtorek 27 czerwca, godzina 10.00 – 13.00

  • „Najnowsze trendy w rekrutacji”, Aneta Rogoz - Socjolog, Konsultant Biznesowy ds. rekrutacji
  • Daria Dmowska -  Konsultant Biznesowy ds. rekrutacji Agencja zatrudnienia MANPOWER

Dowiesz się od praktyków m.in. jak przygotować dokumenty aplikacyjne, które zainteresują pracodawcę czy jak skutecznie zaprezentować się na spotkaniu z przyszłym szefem oraz czym charakteryzuje się rynek pracy na Lubelszczyźnie

Wtorek 27 czerwca, godzina 16.00 – 19.00

  • „Wytańcz swoją karierę w IT”, Jakub Pizoń Konsultant ds. Rozwiązań Biznesowych CA Consulting S.A. Grupa Kapitałowa Comarch

Dowiedz się jak robić karierę w IT i znajdź odpowiedź na pytania!Czy koniecznie trzeba programować by być w IT? Jakie umiejętności są pożądane a jakie nie? Jak przygotować się do rozmowy w sprawie pozycji w firmie IT.

Środa 28 czerwca , godzina 10.00 – 14.00

  • „Design Thinking ” – warsztaty myślenia projektowego,
    dr inż. Aneta Tor- Świątek Trener w Strefa DESIGN THINKING

Celem spotkania jest pobudzanie kreatywności, rozwijanie umiejętności twórczego myślenia, poznanie technik tworzenia innowacyjnych rozwiązań. 

Pełny opis warsztatu znajduję się w załączniku poniżej.

Czwartek 29 czerwca, godzina 10.00 – 13.00.

  • „Wizerunek w sieci”, Justyna Nieścioruk AIESEC Polska

Warsztat poświęcony będzie problematyce budowania marki osobistej na współczesnym rynku pracy.

Czwartek 29 czerwca, godzina 13.00 - 16.00

  • "Zarządzanie kryzysowe oraz umiejętność sprzedania marki własnego JA jako klucz do kariery." Przedstawiciele AIESEC Polska Oddział Lokalny Lublin: Izabela Gałach – Przewodnicząca Oddziału Lokalnego i Hubert Pajączkowski – Wiceprzewodniczący ds. Kontaktów z Partnerami. 

Celem spotkania jest zrozumienie, że warto inwestować czas we własny rozwój i nabywać umiejętności miękkie, które przydają się na każdym kroku. Umiejętność zarządzania w sytuacjach kryzysowych jest niezbędna nie tylko w miejscu pracy, a bycie najlepszym sprzedawcą w chwili kiedy produktem jesteśmy my sami to praktyczna i pożądana kompetencja.

Zarządzanie kryzysowe – część teoretyczna w oparciu o Ustawę o zarządzaniu kryzysowym i zwrócenie uwagi na 10 błędów popełnianych w sytuacji kryzysowej. Jednak żaden wykład nie ma sensu bez praktycznego wykorzystania teorii w praktyce – podczas warsztatu sami zmierzycie się z kryzysem, któremu będziecie musieli sprostać. Dalszą część warsztatu obejmie kreowanie własnego brandu – gdzie zastanowicie się nad marką własnego JA i nad tym w jaki sposób chcielibyście sprzedać tą markę potencjalnemu pracodawcy.

Piątek 30 czerwca, godzina 11.00 – 13.00

  • „Przedsiębiorczość na studiach”, Kacper Ziatkowski Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Lubelskiej 

Warsztaty tematyczne rozwijające przedsiębiorczość, kreatywność, innowacyjność. Dowiesz się m.in.:  jak sobie radzić w nietypowych sytuacjach i co jest podstawą funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Chcesz wziąć udział w warsztacie??

wyślij e-maila na e.dyjak@pollub.pl podając swoje imię, nazwisko, nazwę uczelni oraz kierunek studiów. 

W temacie wpisz LSK 2017 i temat warsztatu

Zapisy trwają do 23 czerwca (piątek). Liczba miejsc ograniczona!!