16 października 2017

Politechnika wspiera Syrię

18 września br. Politechnika Lubelska została sygnatariuszem akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”, której celem jest wspieranie odbudowy zniszczonych przez wojnę domów, szkół, szpitali w miastach Syrii – szczególnie w Aleppo. Wsparcie płynące od organizacji humanitarnych do ludzi z terenów objętych działaniami zbrojnymi, są wciąż niewystarczające, często nie wypełnia podstawowego zapotrzebowania na artykuły żywnościowe czy medyczne. W związku z tym rektor prof. Piotr Kacejko zwraca się z gorącą prośbą i apelem do wszystkich pracowników i studentów naszej Uczelni o wsparcie i wzięcie udziału w akcji.

Jak można pomóc

Planowane są zbiórki do puszek, które zostaną przekazane do sekretariatów poszczególnych wydziałów, rektoratu (biuro podawcze), stołówki i Biblioteki oraz zbiórkę do skarbony głównej usytuowanej w holu Wydziału Mechanicznego.

W akcję można również włączyć się, wpłacając datki pieniężne bezpośrednio na konto bankowe – 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem „Lubelszczyzna dla Syrii” lub przez wysłanie SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 z VAT).

 

Koordynatorem akcji z ramienia Uczelni jest Pan dr inż. Korneliusz Dubicki.