14 listopada 2017

Targi Energetyczne ENERGETICS 2017

fot. J. Krzysiak fot. J. Krzysiak

To już kolejny rok z rzędu kiedy Politechnika Lubelska gościła na Lubelskich Targach  Energetycznych ENERGETICS. Targi  należą do jednych z ważniejszych w branży energetycznej w Polsce wydarzeń. W tym roku podczas 3 dni w Hali Targów Lublin można było spotkać ponad 100 wystawców, zarówno z kraju jak i z zagranicy, którzy prezentowali nowinki z branży elektrotechniki urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego.

Główne otwarcie targów odbyło  się  14 listopada br. o godzinie 11:00. Politechnikę  Lubelską – branżowego Partnera Targów – reprezentowali: Rektor prof. Piotr Kacejko wraz z Panią Prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-biznesowym dr hab. inż. Anną Halicką, prof. PL.

Uczelnia na swoim stoisku wystawienniczym  prezentowała osiągnięcia kół naukowych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PL:

  • Studenckie Koło Naukowe Elektroekologów „ELMECOL” – prezentacja nowego, rozbudowanego drona;
  • Studenckie Koło Naukowe Elektroników „MICROCHIP” – prototyp łazika marsjańskiego – Orion;
  • Studenckie Koło Naukowe Napędów i Automatyki – działanie jednoosobowego pojazdu napędzanego energia elektryczną „Elvic”;
  • Studenckie Koło Naukowe Elektroników i Mechatroników „SEMICON” – działanie „Rękawicy Mechatronicznej”.

Dodatkowo podczas Targów można było zapoznać się z ofertą  edukacyjną Politechniki Lubelskiej. Wszelkich informacji na ten temat udzielali obecni na Targach  pracownicy Biura Promocji i Projektów Politechniki Lubelskiej. Ci z gości, których interesowała oferta dla biznesu uczelni, mogli wiąźć udział w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji  Rozwoju Lubelszczyzny, Koordynatorem Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego, którzy wspólnie z biurem Enterprise Europe Network na Politechnice Lubelskiej  organizowali w dniu 15.11.2017 r. bezpłatne spotkania kooperacyjne (B2B) dla firm związanych z branżą OZE. Takie spotkania kooperacyjne są szybkim i łatwym sposobem na poznanie potencjalnych partnerów do współpracy. Przedstawiciele biorących w nich udział firm i instytucji mieli możliwość spotkania i dyskusji na temat możliwości współpracy. Do udziału w spotkaniach zarejestrowało się 8 firm z województwa lubelskiego oraz 3 firmy z Finlandii i 2 z Litwy.

Fotogaleria na stronie SAF PL

fot. J. Krzysiak