5 grudnia 2017

Dni Dawcy Szpiku w Politechnice Lubelskiej - zarejestruj się w bazie

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród ponad 30 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.

By zwiększyć szansę na znalezienie Dawcy dla Pacjentów Fundacja DKMS organizuje Dni Dawcy Szpiku w Politechnice Lubelskiej.

 

Zostań dawcą szpiku! Zarejestruj się podczas akcji:

Wydział Mechaniczny PL, hol - 5 i 6 grudnia 2017 w godz. 9.00-16.00

Wydział Zarządzania PL, hol - 6 i 7 grudnia 2017 w godz. 9.00-16.00

 

KTO MOŻE ZOSTAĆ DAWCĄ?
Dawcą może zostać ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi. Medyczne kryteria wykluczające możliwość rejestracji zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 12.03.2010r. w sprawie ośrodków Dawców szpiku.

NA CZYM POLEGA REJESTRACJA?
Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy podczas akcji rejestracji na uczelni wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Więcej informacji o rejestracji w ulotce poniżej i na stronie https://www.dkms.pl/pl

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego i jest największym ośrodkiem Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w kraju. Misją fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Wypełniamy ją każdego dnia poprzez rejestrowanie nowych potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych oraz utrzymywanie ich gotowości do pomocy Pacjentom cierpiącym na nowotwory krwi. Prawdopodobienstwo znalezienia odpowiedniego niespokrewnionego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie i wynosi od 1:20 000 do 1 do kilku milionów. Im wiecej potencjalnych Dawców się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie życia chorych cierpiących na nowotwory krwi.

Rejestracja już trwa! Pierwsze zdjęcia z Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej.

 

Załączniki: