14 grudnia 2017

Nagrody dla najlepszych na Politechnice Lubelskiej

fot. T.Maślona/ SAF PL fot. T.Maślona/ SAF PL

Ostatnia rekrutacja na Politechnice Lubelskiej na studia stacjonarne I stopnia kształcenia po raz kolejny pokazała, iż jako jedyna wyższa uczelnia techniczna w regionie jesteśmy atrakcyjni dla osób wybierających swoją dalszą edukację. Zgodnie z obietnicą, uczelnia postanowiła wyróżnić najlepszych maturzystów (obecnych studentów), którzy zostali przyjęci na I rok studiów stacjonarnych I stopnia w roku akademickim 2017/18 i stworzyła specjalny pakiet bezpłatnych szkoleń i warsztatów.

Na zaproszenie Prorektora ds. studenckich dr hab. inż. Pawła Droździela, prof. PL oraz Biura Promocji i Projektów Politechniki Lubelskiej w dniu 13 grudnia br. w Rektoracie PL stawili się studenci I stopnia kształcenia na kierunkach: Budownictwo (Michał Wac), Mechatronika (Sebastian Kot), Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (Dominika Dębicka) oraz Mechanika i Budowa Maszyn (Michał Dębicki) – finaliści olimpiad. Uczelnia uznając ich osiągnięcia zaproponowała im pakiet szkoleń.

Już od stycznia 2018 r. mgr Anna Mazur-Sokół (BK PL) będzie doradzać naszym olimpijczykom m.in. pod kątem doradztwa zawodowego, opowie jak pracować w grupie itp. Następnie Koordynator POLLUB.TV zapozna wszystkich z tajnikami pracy przed kamerą oraz wystąpieniami publicznymi, do których wskazówek udzieli mgr Anna Michalska (BPiP PL). Wszystkie prace będą opisane przez mgr inż. Różę Dzierżak w najbliższym wydaniu Czasopisma Studenckiego „Plagiat”.

Oczywiście nie tylko to czeka na naszych olimpijczyków. W styczniu wezmą oni udział w wyjazdowych targach edukacyjnych w Liceum Ogólnokształcącym w Janowie Lubelskim, gdzie wcielą się w rolę naszych ambasadorów. Kolejnym etapem będą kursy i szkolenia zorganizowane poprzez inne jednostki ogólnouczelniane.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych studentów oraz zmieniającego się rynku pracy zależy nam, aby absolwent naszej uczelni opuszczając jej mury był nie tylko dobrym inżynierem, ale także posiadał szereg kompetencji tzw. „miękkich”, dzięki którym idealnie zaadoptuje się w każdym środowisku - mówi mgr Anna Michalska, Kierownik Biura Promocji i Projektów Politechniki Lubelskiej.

Fotogaleria SAF PL