Spotkanie opłatkowe u inżynierów

Fot. J. Krzysiak, SAF PL Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Przedświąteczny czas obfituje w spotkania opłatkowe. Są to momenty, kiedy możemy choć na chwilę odłożyć codzienne zmartwienia i cieszyć się swoją obecnością.

Dnia 19 grudnia 2017 r. przed budynkiem stołówki Politechniki Lubelskiej odbyło się tradycyjne już spotkanie opłatkowe, w którym udział oprócz pracowników, studentów i doktorantów Uczelni oraz okolicznych mieszkańców, wzięli również duszpasterze akademiccy oraz ks. biskup Mieczysław Cisło, a także przedstawiciel religii prawosławnej – biskup Abel.

 

Rektor prof. Piotr Kacejko przywitał wszystkich obecnych gości i złożył im serdeczne życzenia z okazji nadchodzących świąt. Wigilijne spotkanie zazwyczaj rozpoczyna się wspólną modlitwą i błogosławieństwem, dlatego nie zabrakło słów Ewangelii oraz wystąpienia księdza biskupa Cisło.

Wzruszającym momentem spotkania było przekazanie świątecznej paczki dla rodziny, którą Uczelnia otoczyła szczególną opieką. Zebrane dary pochodziły ze zbiórki zorganizowanej wśród pracowników i studentów.

Jak co roku o niepowtarzalną oprawę muzyczną i świąteczny nastrój zadbał Akademicki Chór pod dyrekcją prof. Elżbiety Krzemińskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej pod kierownictwem pani Hanny Aleksandrowicz.

Niespodzianką był występ Antona Blazhayeva, reprezentującego społeczność pochodzenia ukraińskiego na naszej Uczelni, który zaśpiewał ukraińską kolędę.

Po przemówieniach i modlitwie nadszedł czas na przełamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Przy akompaniamencie pięknych kolęd w wykonaniu naszych zespołów można było skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez restaurację Lanczomania.

Fotogaleria SAF PL