26 marca 2018

Akcja zbiórki krwi na Politechnice Lubelskiej

Najbliższa akcja zbiórki krwi na Politechnice Lubelskiej odbędzie 18 kwietnia w godzinach 9:00 - 14:00 w "Rdzewiaku", sala 413/414 (Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej, ul. Nadbystrzycka 36 C, 20-618 Lublin).

Jak przygotować się do oddania krwi?
- przyjdź wypoczęty i wyspany,
- nie pij alkoholu 2 doby przed oddaniem krwi,
- zjedz lekki posiłek, unikaj produktów tłustych, smażonych, boczku, pasztetów, jajecznicy, żółtego sera, majonezu, śmietany, kremowych ciast,
- weź ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty, lub paszport lub prawo jazdy) ze zdjęciem i nr PESEL.

Sam zabieg trwa 5-10 minut, z badaniem lekarskim max. 20-30 minut. Szczegółowy opis procedury oddawania krwi, przeciwskazania i dyskwalifikacje, korzyści dla krwiodawców, podsumowania poprzednich akcji i informacje o naszym klubie dawców krwi przy Politechnice na naszej stronie: http://khdk.pollub.pl/ oraz naszym FB: @khdk.polllub.

Po oddaniu krwi dawca otrzymuje zaświadczenie lekarskie o niezdolności do pracy do końca dnia w którym oddawał krew. W przypadku niezakwalifikowania dawcy do oddawania krwi (np. po badaniu próbki krwi lub wizycie u lekarze) zaświadczenie wystawiane jest na krótszy czas. Dodatkowo krwiodawca, który oddał krew otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kcal, w praktyce oznacza to, że dostanie np. 8 czekolad.

**UWAGA** - pośród oddających krew rozlosujemy drobne upominki.

Akcję przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Lublin.

Wydarzenie FB