13 lutego 2019

Program "Inżynierki 4.0"

Czy wiesz, że kobiety stanowią obecnie tylko 20-25% pracowników polskich firm technologicznych o charakterze innowacyjnym?
 
Chcemy to zmienić!
 
WEŹ UDZIAŁ W PROGRAMIE „INŻYNIERKI 4.0” I WYJEDŹ Z SIEMENSEM NA NAJWIĘKSZE TARGI PRZEMYSŁOWE ŚWIATA
 
Do 3 marca br. możesz zgłosić się do programu „Inżynierki 4.0” organizowanego przez firmę Siemens i kierowanego do studentek uczelni technicznych. W ramach projektu odbędą się specjalistyczne warsztaty, a uczestniczki otrzymają szansę na wyjazd w kwietniu na Targi Hannover Messe. Zostań Inżynierką 4.0 i zgłoś swoje uczestnictwo w programie! 
 
Partnerem programu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Na uczestniczki czekają warsztaty, prowadzone przez członków Zarządu Siemens oraz ekspertów z zakresu technologii przemysłowej z takich firm jak KUKA czy Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Zajęcia dotyczyć będą m.in. takich obszarów jak: "Virtual and augmented reality", "New production setup na przykładzie fabryki Mercedesa w Jaworze", "Robotyzacja w świecie Industry 4.0" i "Projektowanie innowacji w duchu design thinking". Zakres zajęć obejmuje także dziedziny związane z rozwojem osobistym na rynku pracy, czyli m.in. komunikację, doskonalenie wizerunku i mentoring. 
 
„Przygotowanie zawodowe współczesnego inżyniera wymaga połączenia wielu specjalności w procesie edukacji. W kształceniu konieczne jest umiejętne  powiązanie takich dziedzin wiedzy jak mechatronika czy informatyka przy jednoczesnej znajomości procesów technologicznych specyficznych dla poszczególnych branż produkcyjnych. Kompletne rozumienie wszystkich zagadnień wiążących się z nowym podejściem do przemysłu, jakie oferuje Siemens w projekcie „Inżynierki 4.0”, pozwoli studentkom lepiej przygotować się do wymagań rynku i wymogów przyszłego pracodawcy” – mówi Cezary Mychlewicz, dyrektor ds. marketingu branż przemysłowych w Siemens.
 
Projekt edukacyjny „Inżynierki 4.0” wpisuje się w inicjatywę Siemensa oraz Fundacji Edukacyjnej Perspektywy  „Potencjał kobiet dla branży technologicznej” wspierającą kobiece kariery w zawodach inżynieryjnych. Z raportu opracowanego przez Siemensa i Fundację Edukacyjną Perspektywy wynika, że firmy powinny podjąć znacznie więcej działań zwiększających udział kobiet w zawodach związanych z nowymi technologiami. Udział w programie jest bezpłatny.
 
 
Więcej informacji:
Aleksandra Szafraniec, Omega Communication
22 854 16 29, 692 059 401