15 marca 2019

Rozstrzygnięcie konkursu "Materiały przyszłości"

W dniu dzisiejszym na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej, odbył się finał konkursu skierowanego do  uczniów szkół średnich, pod nazwą Materiały Przyszłości. Konkurs ogłoszony został pod patronatem JM Rektora Politechniki Lubelskiej prof. Piotra Kacejko, natomiast głównym organizatorem była Katedra Inżynierii Materiałowej Politechniki Lubelskiej. Do konkursu  mogły zgłaszać się drużyny, które składały się z trzech osób wraz z nauczycielem, jako opiekunem.
 
Zespoły, które zgłosiły chęć udziału w konkursie opracowywały jeden z dwóch wybranych przez siebie tematów tj.: Nowoczesne materiały w środkach transportu oraz Proekologiczne rozwiązania opakowań do żywności. Łącznie do konkursu przystąpiło 9 zespołów, z czego do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 drużyn.
 
Zespół, który zajął pierwsze miejsce dostał nagrody w postaci tabletów, za zajecie drugiego miejsca każdy uczestnik  otrzymał smartwatch, natomiast za zajecie trzeciego miejsca  cały zespól otrzymał dyski SSD.
 
Organizator zadbał także o opiekunów najlepszych grup i uznaniowo przekazał na ręce obecnych nauczycieli wartościowe upominki.
 
Zwycięzcom serdecznie winszujemy i zapraszamy do podjęcia dalszego kształcenia na Politechnice Lubelskiej. Natomiast Katedrze Inżynierii materiałowej gratulujemy udanego pomysłu i realizacji konkursu.
 
Galeria zdjęć dostępna jest na stronie internetowej.