9 kwietnia 2019

Lubelski Dzień IT przyciągnął pasjonatów nowych technologii

Fot. T. Maślona, SAF PL Fot. T. Maślona, SAF PL

Prezentacja najnowszych rozwiązań informatycznych, dyskusje na temat trendów w branży, doradztwo zawodowe i wykłady, a przede wszystkim stoiska firm z obszaru IT. To wszystko w ramach Lubelskiego Dnia IT, który odbył się 9 kwietnia 2019 r. w budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

 

Wydarzenie skierowane było do studentów i absolwentów informatyki, uczniów szkół średnich o profilu informatycznym, a także osób zainteresowanych nowymi technologiami.

W tym roku swoje stoiska przygotowały następujące firmy: CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o, Elettric80, SoftSystem Sp. z o.o., Transition Technologies, eLeader Sp. z o.o., ZF Group, XPLUS SA, Mobica, ACCERA Bartłomiej Stańczyk, Sii Sp. z o.o., infoShare Academy Sp. z o.o.

Sponsorem głównym wydarzenia była firma ROMICO GmbH, a sponsorami wspomagającymi: Asseco Business Solutions S.A., Comarch S.A., PolSource, Procter & Gamble Polska Globalny Dział IT, DataArt, Proacta sp z o.o. sp. k., Lingaro Sp  z o.o..

– Młodzi ludzie uzyskali bezpośrednie informacje o rynku pracy, zasadach rekrutacji pracowników oraz wymogach stawianych potencjalnym kandydatom do pracy w przedsiębiorstwach IT. Pracodawcom natomiast spotkanie umożliwiło bezpośredni kontakt z osobami zainteresowanymi ofertami pracy, praktyk i staży – mówi Anna Mazur-Sokół, kierownik Biura Karier.

Fotogaleria tutaj.