Koncert Will Todd "Mass in Blue" w ramach XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki | Politechnika Lubelska

6 sierpnia 2019

Koncert Will Todd "Mass in Blue" w ramach XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki

Politechnika Lubelska, jako główny organizator XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki, serdecznie zaprasza na KONCERT WILL TODD „MASS IN BLUE”,  w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej pod batutą prof. Elżbiety Krzemińskiej.
 
Ponadto zapraszamy wszystkich Lublinian,  jak również przyjezdnych Gości do odwiedzenia plenerowego wydarzenia,  które odkryje przed wszystkimi świat nauki.
 
Taki event to doskonała okazja do zaprezentowania wszystkim zainteresowanym ciekawostek, doświadczeń czy też pokazów i projektów naukowych. Nasza uczelnia jako gospodarz, chce  szczególnie zwrócić uwagę na zaproponowane przez nią projekty. W celu zachęcenia do udziału w wydarzeniu prezentujemy ostatnio dodane propozycje.
 
Pierwszą z nich jest projekt pn. Parada samochodów i motocykli, którą organizuje Studenckie Koło Samochodziarzy Politechniki Lubelskiej, przy współpracy Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii. Podczas parady będzie można podziwiać różne typy pojazdów min.: zabytkowe, militarne, terenowe. Start Parady o godz. 12.00.
 
Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zaprasza na projekt pn. Jak leci? Wykorzystanie nowoczesnych technik pomiarowych w sporcie. Niniejszy pokaz zaprezentuje wykorzystanie pomiarów wykonywanych za pomocą cyfrowej korelacji obrazu do zastosowań sportowych. Pokaz polega na tym, aby kopnąć do bramki piłkę z określoną prędkością zadaną przez prowadzącego. Urządzenie po wykonaniu pomiaru i obliczeń wyświetla prędkość, z jaką leciała kopnięta piłka. Ponadto, można dowiedzieć się więcej na temat możliwości wykorzystania cyfrowej korelacji obrazu w różnych dziedzinach techniki.
 
Serdecznie zapraszamy !!!
 
Więcej informacji  na temat festiwalu dostępnych jest pod adresem: www.festiwal.lublin.pl.