17 grudnia 2019

Od Politechniki dla Weroniki

Fot. K. Krzysiak, SAF PL Fot. K. Krzysiak, SAF PL

Od trzech lat organizują turnieje, sprzedają ciasta, przeprowadzają zbiórki pieniędzy. Studenci Politechniki Lubelskiej, a w tym roku również Uniwersytetu Przyrodniczego i KUL, zdobywają środki na leczenie Weroniki Przybycień, która zmaga się z ciężką chorobą.

 

– Weronika od nowa uczy się chodzić i mówić. Jednak rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Dlatego organizujemy akcje, z których dochód przeznaczamy dla Weroniki. Każdy dzień rehabilitacji to szansa, że będzie coraz lepiej – mówi Tomasz Pieńkosz, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

– Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory nas wspierali. W ciągu trzech edycji akcji zebraliśmy ponad 60 tys. złotych, ale potrzeba znacznie więcej. Zapraszamy więc do pomagania podczas kolejnych wydarzeń, bo warto – zachęca Magda Wlazło z Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. odbyły się dwie charytatywne imprezy. Najpierw na wszystkich wydziałach uczelni kwestowali prodziekani. Natomiast wieczorem na scenie Centrum Kongresowego UP w Lublinie wystąpili artyści z zespołów studenckich Politechniki Lubelskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. Wśród publiczności była Weronika z mamą.

W styczniu 2020 r. planowane są kolejne wydarzenia: turniej piłki nożnej (18.01) i kiermasz ciast (21.01).

Akcja pomocy Weronice znalazła uznanie wśród Forum Uczelni Technicznych. W tym roku studencka inicjatywa otrzymała nagrodę w kategorii najlepszy projekt kulturalny samorządu studenckiego.

Fotogaleria tutaj.