Nowy kierunek kształcenia- inżynieria i analiza danych

Nowość od roku akademickiego 2020/2021!

 

Wybierz studia pierwszego stopnia na nowym, elitarnym kierunku „inżynieria i analiza danych”.

Studia mają profil praktyczny, trwają 7 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Studia na tym kierunku nauczą Cię analizy i przetwarzania danych, statystyki matematycznej, a także komputerowych metod wspomagania pracy inżyniera oraz aktualnych metod i narzędzi informatycznych, w tym języków programowania, systemów i sieci komputerowych.

Wg raportu portalu branżowego hrpolska.pl, „najbardziej pożądaną specjalizacją, która będzie się rozwijać przez najbliższe lata, jest analityk Big Data”. Zdaniem dziennikarzy Harvard Business Review, data scientist to najgorętsza profesja XXI wieku.

 

Po ukończeniu studiów będziesz mógł rozwijać nowe technologie i narzędzia informatyczne z zakresu analizy danych, w tym wspomagania procesów podejmowania decyzji oraz analiz Big Data. Będziesz mógł programować, administrować bazami danych, sieciami i systemami informatycznymi. Będziesz przygotowany do pracy zarówno w branży IT, jak również w innych firmach wykorzystujących analizę danych oraz technologie informatyczne, takich jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, działy strategii, prognoz i rozwoju oraz działy zaopatrzenia i logistyki.

 

Jeśli chcesz dokładniej zapoznać się z programem studiów na IAD, zajrzyj na stronę Wydziału Podstaw Techniki: http://wpt.pollub.pl/pl/studenci/plany-i-programy-studiow

Nie zwlekaj! Zarejestruj się już dziś!

Elektroniczna Rejestracja Kandydatów