17 grudnia 2020

Nasi architekci zwycięzcami konkursu

Nagroda główna i wyróżnienie trafiły do architektów z Politechniki Lubelskiej w konkursie organizowanym przez spółkę Technobeton z Lublina, która oferuje materiały budowalne.

 

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie domu typowego w zabudowie bliźniaczej. Jury nagrodę główną w kwocie 5000 zł przyznało zespołowi w składzie: mgr inż. arch. Kostiantyn Pinkovkyi oraz mgr inż. arch. Pavlo Lozovskyi. Obaj architekci są absolwentami Politechniki Lubelskiej.

– Za wyborem ich projektu przemawiała przede wszystkim czytelność i klarowność, udane połączenie prostej, a jednocześnie eleganckiej formy z przemyślanym i elastycznym układem funkcjonalnym. Doceniliśmy też szerokie zastosowanie materiałów budowlanych naszej firmy. Nagroda pieniężna to nie jedyna forma uznania. Jesteśmy w trakcie rozmów z laureatami nad możliwością dalszej współpracy i ewentualnym dołączeniem do zespołu naszych specjalistów – informuje Marta Hordyj, specjalista ds. marketingu Technobeton.

Zgodnie z zapisami w regulaminie konkursu jury miało wyłonić jedną zwycięską pracę.

– Zdecydowaliśmy, że nie możemy pozostawić bez nagrody jeszcze jednej koncepcji, która odznacza się wyjątkowo innowacyjnym podejściem do tematu. Modułowość i kompaktowość budynków oraz zastosowanie ciekawych rozwiązań, jak i estetyka całego projektu z pewnością zasługiwały na docenienie – podkreśla Marta Hordyj.

Autorami wyróżnionego projektu są studenci architektury Politechniki Lubelskiej: Vladyslav Dubyk oraz Hanna Iakaba.

Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 1000 zł.

– Zachęcamy naszych studentów do udziału w konkursach architektonicznych, ponieważ jest to doskonała okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w starciu z innymi architektami. Gratulujemy laureatom i cieszymy się z ich dojrzałych i wartościowych projektów, które inspirują i pomagają tworzyć dobre wzorce – mówi dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski, prodziekan ds. studenckich Wydziału Budownictwa i Architektury PL.