14 stycznia 2021

Szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli akademickich

Szanowni Państwo,

w związku licznymi pytaniami pracowników Uczelni dotyczącymi organizacji szczepień przeciwko chorobie wywołanej zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (Covid-19) w ramach Narodowego Programu Szczepień dla grupy pierwszej, w której są również pracownicy Uczelni zatrudnieni na etatach nauczycieli akademickich, informuję, że podjęliśmy rozmowy z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej CenterMed na temat organizacji szczepień dla uprawnionych pracowników.

CenterMed prowadzi praktykę lekarza rodzinnego w Domu Studenckim nr 4 na terenie kampusu Politechniki Lubelskiej. Zakład ten został zakwalifikowany do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciwko zakażeniom wirusem Covid-19 w województwie lubelskim.

W związku z tym, że rząd do tej pory nie określił terminu rozpoczęcia szczepień dla naszej grupy zawodowej (w pierwszej kolejności do szczepień dopuszczeni zostaną pensjonariusze i pracownicy DPS-ów oraz seniorzy powyżej 80. i 70. roku życia), musimy uzbroić się w cierpliwość. Jesteśmy w kontakcie z przychodnią CenterMed i jeśli tylko ustalona zostanie data organizacji szczepień, podejmiemy działania zmierzające do sprawnego ich przebiegu dla pracowników Politechniki Lubelskiej.

 

Z poważaniem

Rektor

Prof. Zbigniew Pater