Artykuły o rynku pracy

18 listopada 2019

Chcesz się rozwijać? Buduj silną markę osobistą.

Zakładam, że chcesz, żeby Twoje nazwisko było marką Twoich talentów, umiejętności i tego, co możesz dać.Jeśli marki nie potrzebujesz – to nie czytaj dalej.Mam jednak nadzieję, że chcesz wnosić wartość do świata.Bo marki to właśnie robią: wnoszą wartość do życia ludzi. Do swojego miejsca pracy. Do rynku, na którym działają. To jaką marką jesteś?Jaką marką chcesz...

Więcej o "Chcesz się rozwijać? Buduj silną..."

14 listopada 2019

CV osoby bez doświadczenia zawodowego – jak uczynić je atrakcyjnym dla pracodawcy?

Jeśli jesteś na początku swojej ścieżki kariery, nie możesz pochwalić się dużym doświadczeniem zawodowym. Nie oznacza to jednak, że Twoje CV nie będzie interesujące dla pracodawcy. Warto umieścić w nim informacje dotyczące odbytych praktyk lub pracy dorywczej – dzięki temu wzmocnisz swoje szanse na rynku pracy.

Więcej o "CV osoby bez doświadczenia..."

5 listopada 2019

Najlepsze praktyki w poszukiwaniu pracy. Sprawdź, jak szukać pracy!

Prawie każdy z nas, prędzej czy później, staje przed wyzwaniem znalezienia pracy. Nie ukrywam, że często nie należy to do najłatwiejszych zadań. Co zatem zrobić, aby sprawnie znaleźć zatrudnienie, na dodatek takie, które spełnia Twoje oczekiwania? Recepta jest prosta!Wkraczając na rynek pracy, Twoje wyobrażenie o pracy, która w zasadzie “leży na ulicy” może ulec lekkiemu...

Więcej o "Najlepsze praktyki w poszukiwaniu..."

4 listopada 2019

Ścieżka do awansu – jak na nią wkroczyć?

Droga po szlaku kariery zawodowej bywa zdradziecka dla nieprzygotowanych - od trudnych początków stażu po łańcuchy kwalifikacji. Nie jest jednak nie do przebycia, zwłaszcza dla osób młodych i rozwijających się w trybie bieżącym. Jak zacząć, kiedy zacząć, co czeka na samym końcu?

Więcej o "Ścieżka do awansu – jak na nią..."

4 listopada 2019

O co pytać pracodawcę na rozmowie rekrutacyjnej?

Pytania do pracodawcy stanowią najczęściej stały element rozmowy rekrutacyjnej.Jest to szansa dla kandydata, by dowiedział się więcej o firmie, ale również, aby mógł jeszcze zawalczyć lub umocnić dobre wrażenie na pracodawcy.Kiedy osoba prowadząca spotkanie na końcu rozmowy mówi magiczne: „Czy ma pan/pani do mnie jakieś pytania?” – warto skorzystać z okazji i mieć...

Więcej o "O co pytać pracodawcę na rozmowie..."

21 października 2019

Jak wygląda praca w zespole w XXI wieku?

Praca w grupie zwykle jest spostrzegana tak, że realizuje jakieś potrzeby jej członków. Przede wszystkim zapewnia poczucie bezpieczeństwa: jeśli pracujesz w zespole, to jeden za wszystkich – wszyscy za jednego! I pewnie nadal to funkcjonuje w wielu miejscach. Jednak obecne czasy pozmieniały trochę zasady. A głównie dotyczy to większych firm i korporacji.

Więcej o "Jak wygląda praca w zespole w XXI..."

14 października 2019

5 metod, dzięki którym skupisz się na sprawach ważnych

Codziennie masz do zrobienia górę zadań. I w domu, i w pracy. Chcesz widzieć efekty, mieć dobre rezultaty. Dbać o to, co najważniejsze. I do tego mieć czas na inne rzeczy. A jeśli zrobisz to, co najważniejsze – wtedy to, co mało ważne możesz odpuścić (a to też sztuka – umieć odpuszczać).A i czasu zrobi się jakoś więcej. I efekty będą widoczne ;-)

Więcej o "5 metod, dzięki którym skupisz się..."

7 października 2019

Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale

Książka Kamili Rowińskiej „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale” to esencja rozwoju osobistego. Konkret. Podstawy, od których każdy potrzebuje wyjść, żeby odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania. Znajdziesz tu wskazówki do tego, jak żyć pełniej, przykłady doświadczeń z życia autorki, jak i mnóstwo ćwiczeń, zadań, które wesprą Cię w rozwoju.

Więcej o "Buduj swoje życie odpowiedzialnie i..."

30 września 2019

Super narzędzie do zarządzania sobą w czasie

Zarządzanie czasem lub – podobno poprawniej – zarządzanie sobą w czasie to w zasadzie bardzo powszechny i można by rzec, że oklepany temat. A jest to umiejętność, która daje nam coś, co jest bezcenne. Nie do odrobienia. Nie do odzyskania. Daje nam czas.

Więcej o "Super narzędzie do zarządzania..."

20 września 2019

Co możesz wyczytać z ogłoszenia o pracę?

Cenne wskazówki odnośnie do przebiegu rozmowy rekrutacyjnej możesz wyczytać w ogłoszeniu o pracę, które dotyczy stanowiska, które Cię interesuje. Pracodawca zamieszcza w ogłoszeniu ważne dla Ciebie informacje. Możesz znaleźć tu opis stanowiska – najważniejsze obowiązki pracownika (porównaj je ze swoją wiedzą o tej posadzie i ewentualnie uzupełnij swoją listę) oraz...

Więcej o "Co możesz wyczytać z ogłoszenia o..."


Archiwum »