Artykuły o rynku pracy

7 lutego 2019

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna, szczególnie ta pierwsza, może być stresująca. Odpowiednie przygotowanie pomoże zniwelować uczucie niepokoju i korzystnie się zaprezentować. Zaplanowanie dojazdu czy sporządzenie listy pytań do rekrutera to przykładowe kwestie, o które warto zadbać przed udaniem się na spotkanie.Jeśli otrzymałeś zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, pamiętaj o takich...

Więcej o "Jak przygotować się do rozmowy..."

17 października 2018

„Kariera w Finansach i Bankowości”

„Kariera w Finansach i Bankowości” to rocznik skierowany zarówno do profesjonalistów z branży finansowej, jak i do studentów oraz absolwentów stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. Zawiera artykuły dotyczące rozwoju kariery zawodowej u renomowanych pracodawców w kraju, którzy rekrutują zarówno studentów wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach, jak i tych...

Więcej o "„Kariera w Finansach i Bankowości”"

16 października 2018

Jak się przełamać, a nie załamać - co zrobić z tremą podczas rekrutacji?

Dostajesz zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, przygotowujesz się, pojawiasz się na miejscu, a razem z Tobą ona – trema. Doświadcza jej wiele osób i wszyscy się jej obawiamy, bo nic tak jak stres nie psuje dobrego pierwszego wrażenia.

Więcej o "Jak się przełamać, a nie załamać..."

4 września 2018

Przejmij kontrolę nad tym, czego się uczysz w pracy - Tomas Chamorro-Premuzic

Ludzie mają niezwykłą zdolność do nauki, ale nasza motywacja do przyswajania wiedzy zmniejsza się z wiekiem.Jako dzieci jesteśmy w naturalny sposób ciekawi i bez skrępowania badamy otaczający nas świat. W dorosłym życiu znacznie bardziej interesuje nas utrwalenie tego, czego się nauczyliśmy, do tego stopnia, że opieramy się wszelkim informacjom i danym, które podważają nasze...

Więcej o "Przejmij kontrolę nad tym, czego..."

27 czerwca 2018

Jakie są twoje słabe strony? Strategie odpowiedzi

Jakie są twoje słabe strony, to jedno z najbardziej znienawidzonych przez kandydatów pytań zadawanych podczas rozmowy rekrutacyjnej. Przyjęcie złej strategii odpowiedzi może zaprzepaścić szansę na wymarzoną pracę w interesującej nas firmie.

Więcej o "Jakie są twoje słabe strony?..."

7 czerwca 2018

Droga do sukcesu. Oto filmy, które warto obejrzeć w poszukiwaniu motywacji do pracy

Na zawodową chandrę najlepsze jest dobre kino. Filmy skłaniają do refleksji i motywują do działania w pracy. Oto lista obowiązkowa.

Więcej o "Droga do sukcesu. Oto filmy, które..."

30 maja 2018

Praca online. Oto popularne e-zawody.

Polacy coraz częściej robią zakupy przez internet , wybierają wczasy i konsultują dietę. Zmiany stylu życia tworzą coraz większe możliwości na rynku pracy. Oto popularne e-zawody.

Więcej o "Praca online. Oto popularne e-zawody. "

28 maja 2018

Lojalność w cenie. Jak sprawdzić czy pracownik będzie lojalny?

Z badań wynika, że polscy pracownicy – w kontekście lat spędzonych u jednego pracodawcy – są lojalni. Jednak w tym słowie kryje się także umiejętność zachowania tajemnicy firmy, budowanie atmosfery sprzyjającej pracy, uczciwe wywiązywanie się z zadań.

Więcej o "Lojalność w cenie. Jak sprawdzić..."

17 maja 2018

Wiosenne przesilenie, stres pourlopowy. Jak znaleźć w sobie motywację do pracy?

Piękna pogoda, rozmowy o wyjazdach, zdjęcia znajomych z wczasów wrzucane na Facebooka – to wszystko dekoncentruje i obniża efektywność w pracy. Jest jednak kilka sposobów, aby przetrwać ten najtrudniejszy czas.

Więcej o "Wiosenne przesilenie, stres..."

14 maja 2018

UMOWA O PRACĘ – CZY STUDENT ZAWSZE NA NIEJ ZYSKA?

88 proc. studentów jeszcze w trakcie nauki podejmuje pracę.* Oczekiwania finansowe studiujących w większości wypadków nie są wygórowane. Nie zawsze jednak zdają sobie oni sprawę z tego, że wysokość ich wynagrodzenia może się mocno różnić, w zależności od rodzaju umowy podpisanej z pracodawcą. Warto mieć świadomość istniejących różnic i podjąć dobrą decyzję.

Więcej o "UMOWA O PRACĘ – CZY STUDENT ZAWSZE..."


Archiwum »