Artykuły o rynku pracy

9 kwietnia 2018

Inżynier Prezesem?

Czy wiesz, że DWÓCH na PIĘCIU PREZESÓW polskich przedsiębiorstw ma wykształcenie techniczne? Czy to przypadek? Nie. Wykształcenie techniczne daje szerokie pole działania oraz wiele opcji. Nie chodzi tylko o twardą wiedzę zdobytą podczas studiów. Ważny jest przede wszystkim fakt, że w wymagającym środowisku i w otoczeniu wysokiej klasy ludzi jest większa szansa, że nauczą Cię...

Więcej o "Inżynier Prezesem?"

3 kwietnia 2018

Olimpijski łańcuch dostaw

Krzysztof Żychowski z Deloitte spędził miesiąc jako wolontariusz na igrzyskach olimpijskich w Korei Południowej „Czy miałeś kiedyś kontakt z zimą?” – zapytał go rekruter ponad dwa lata temu, gdy trwał nabór dla wolontariuszy na zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczang. Ostatecznie polska zima okazała się chyba wystarczająca, bo spośród 16 tys. zgłoszeń Krzysztof...

Więcej o "Olimpijski łańcuch dostaw"

3 kwietnia 2018

Automotywacja, czyli jak nie tracić zapału podczas poszukiwania pracy

Umiejętność automotywacji jest jednym z najważniejszych warunków odniesienia sukcesu. Oto co zrobić, aby ją obudzić i utrzymać na wysokim poziomie podczas poszukiwania pracy.

Więcej o "Automotywacja, czyli jak nie tracić..."

15 marca 2018

Jak z sukcesem uruchomić biznes? Poradnik ekspertów.

Chcesz założyć firmę, ale nie wiesz od czego zacząć? Marzy Ci się finansowanie na Twój pierwszy biznes i chciałbyś wiedzieć skąd możesz je zdobyć? Chcesz się dowiedzieć jak innym udało się osiągnąć sukces? Fundacja AIP zrzeszająca największą sieć mentorów i praktyków biznesu opracowała w formie e-book Poradnik Młodego Przedsiębiorcy.

Więcej o "Jak z sukcesem uruchomić biznes?..."

2 marca 2018

Twoja kariera może zależeć od tego co publikujesz na Facebooku?

Młodzi ludzie często nie zdają sobie sporawy z konsekwencji tego co publikują. To co wpisujemy w nasze CV, rekruterzy sprawdzają w mediach społecznościowych. Zobaczą wszystko co jest udostępnione publicznie.

Więcej o "Twoja kariera może zależeć od tego..."

22 lutego 2018

10 popularnych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej. Co odpowiedzieć, aby nie polec

Proste pytania na rozmowie kwalifikacyjnej bywają najtrudniejsze. Głównie dlatego, że nie zastanawiamy się wcześniej, co odpowiedzieć. Oto 10 popularnych pytań, które warto przemyśleć przed spotkaniem z potencjalnym pracodawcą.

Więcej o "10 popularnych pytań na rozmowie..."

15 lutego 2018

Czy mógłbyś pracować zdalnie? Sprawdź, czy home office jest dla ciebie!

„Home office to nie tylko wymarzona formuła pracy, jak oceniają ją młodzi z pokolenia Z. To także wyzwanie i umiejętność pokonywania barier” – mówi Aleksandra Pocheć z serwisu pracy MonsterPolska.pl. Oto z czym trzeba się zmierzyć, pracując większość czasu w domu.

Więcej o "Czy mógłbyś pracować zdalnie?..."

12 stycznia 2018

Różnice kulturowe a wpływ na proces rekrutacji

Obcokrajowcy mają inne podejście do rozmów o pieniądzach, czasie pracy czy umowach. Wciąż wielu HR-owców nie jest na to przygotowanych. Tymczasem znalezienie wspólnego języka, daje większą szansę na skuteczną rekrutację.

Więcej o "Różnice kulturowe a wpływ na..."

3 stycznia 2018

7 nieoczywistych powodów, dla których warto wyjechać do pracy za granicę według MonsterPolska.pl

Praca za granicą otwiera drzwi do sprawdzenia własnych możliwości. Właśnie wtedy możemy przekonać się o tym, jak bardzo jesteśmy samodzielni. I nie tylko.

Więcej o "7 nieoczywistych powodów, dla..."

21 grudnia 2017

Jak wybrać kierunek migracyjny? 10 kwestii, które warto wziąć pod uwagę według serwisu MonsterPolska.pl

Jedną z najpopularniejszych przyczyn migracji są pieniądze. Migracja ekonomiczna trwa z reguły kilka lat, dlatego warto celnie wybrać kierunek wyjazdowy. Oto co należy wziąć pod uwagę:

Więcej o "Jak wybrać kierunek migracyjny? 10..."


Archiwum »