Artykuły o rynku pracy

21 lutego 2017

Rzucić wszystko i zostać programistą?

Rynek pracy ery rewolucji cyfrowej wymaga od osób aktywnych zawodowo ciągłego nabywania nowych umiejętności, podnoszenia kwalifikacji czy wręcz zmiany zawodu. Automatyzacja i digitalizacja sprawiają, że niektóre stanowiska tracą na znaczeniu albo podlegają likwidacji. Z drugiej strony powstają nowe zawody i miejsca pracy, które zawdzięczamy technologii.

Więcej o "Rzucić wszystko i zostać programistą?"

6 lutego 2017

Do 2025 roku PKB Polski może wzrosnąć nawet o 1 proc. w skali roku dzięki aktywizacji zawodowej kobiet.

Wnioski z raportu „Praca i przedsiębiorczość kobiet – potencjał do wykorzystania w Polsce”, zrealizowanego przez Deloitte na zlecenie firmy Coca-Cola, partnera ogólnopolskiego programu aktywizacji zawodowej kobiet „Sukces TO JA”.

Więcej o "Do 2025 roku PKB Polski może..."

3 lutego 2017

Walentynkowe oferty pracy. Jak ustrzelić pracę dorywczą?

Najpewniej jeszcze nie w głowie ci walentynkowe amory. Jeśli jednak chciałbyś zarobić przy okazji Święta Zakochanych, to już powinieneś/powinnaś rozglądać się za ogłoszeniami. Najbliższe tygodnie to czas, w którym możesz liczyć na walentynkowe oferty pracy. Podpowiadamy, gdzie ich szukać i jakie obowiązują stawki.

Więcej o "Walentynkowe oferty pracy. Jak..."

2 lutego 2017

Brexit, zamachy terrorystyczne oraz wybory prezydenckie w USA znacząco wpłynęły na zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa milenialsów Prawie jedna trzecia przedstawicieli pokolenia Y nie zamierza zmieniać pracy w ciągu najbliższych pięciu lat

Warszawa, 2 lutego 2017 r. – Niespokojny rok 2016, który przyniósł m.in. zamachy terrorystyczne na świecie, Brexit i zaskakujące wybory prezydenckie w USA, znacząco wpłynął na poczucie bezpieczeństwa milenialsów. O ile przedstawiciele pokolenia Y w krajach rozwijających się myślą o przyszłości z optymizmem, o tyle w krajach rozwiniętych jedynie 34 proc. reprezentantów tej...

Więcej o "Brexit, zamachy terrorystyczne oraz..."

1 lutego 2017

30 rzeczy, które zepsują rozmowę rekrutacyjną

Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna jest kluczowa w całym procesie rekrutacyjnym. Rekruter może wreszcie porównać to, co przeczytał w CV i liście motywacyjnym z tym, co mamy do powiedzenia.

Więcej o "30 rzeczy, które zepsują rozmowę..."

17 stycznia 2017

Studencie wydepcz swoją drogę do kariery. Czyli 10 postanowień noworocznych, które należy wcielić w życie w 2017 roku

Nie powtarzaj za znajomymi, że rynek pracy jest trudny i ciężko na nim zaistnieć. Zamiast tego zacznij działać i wydepcz swoją drogę do kariery. Oto 10 ważnych postanowień, które ci w tym pomogą.

Więcej o "Studencie wydepcz swoją drogę do..."

3 stycznia 2017

Jak mądrze ryzykować na początku kariery?

O dobrym menadżerze lub przedsiębiorcy mówi się, że potrafi zarządzać ryzykiem. Tej sztuki jednak powinien nauczyć się także pracownik, najlepiej już na początku swojej kariery.Podejmowanie ryzyka na początku kariery może pozwolić szybciej ruszyć do przodu, być cenną nauką, a nawet zwiększyć zasobność portfela – podkreśla Joanna Żukowska ekspert międzynarodowego...

Więcej o "Jak mądrze ryzykować na początku..."

22 grudnia 2016

Początki nie muszą być trudne, czyli o szczęściu nowicjusza w rekrutacji

Nowicjusz na rynku pracy jest trochę jak dziecko we mgle. Nie wie, gdzie zacząć poszukiwania, z kim rozmawiać, jak weryfikować oferty i firmy, jak zrobić dobre wrażenie? I – co najważniejsze – jak znaleźć się w zasięgu radarów rekruterów, kiedy nie ma się za grosz doświadczenia? Spokojnie, to nie takie trudne, trzeba tylko podejść do sprawy strategicznie.

Więcej o "Początki nie muszą być trudne,..."

13 grudnia 2016

5 pytań, których nie można zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Są takie zdania, które mogą przekreślić szanse na pracę. O co pytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, by wypaść dobrze w oczach potencjalnego pracodawcy?Idealnie dopracowane CV i list motywacyjny, bogate doświadczenie i świetnie skrojona marynarka. A wszystko może się posypać w jednej chwili. To podczas rozmowy rekrutacyjnej, potencjalny pracodawca wyrabia sobie o nas zdanie. Wtedy...

Więcej o "5 pytań, których nie można zadać..."

7 grudnia 2016

Jak mądrze przyjąć ofertę pracy?

Nawet jeśli właśnie zaproponowano nam stanowisko marzeń, nie zgadzamy się od razu. To jedna z tych chwil, kiedy trzeba zachować zimną krew.

Więcej o "Jak mądrze przyjąć ofertę pracy?"


Archiwum »