Artykuły o rynku pracy

13 sierpnia 2019

Perspektywy zawodowe w branży budowlanej

Dynamiczny rozwój gospodarczy, rosnące zapotrzebowanie na nowe mieszkania i nie tylko – to wszystko stwarza atrakcyjne warunki zatrudnienia dla pracowników fizycznych oraz specjalistów z sektora budowlanego. Zarobki są jednak zróżnicowane – na wysokość pensji wpływa m.in. wielkość i lokalizacja firmy, a także doświadczenie zawodowe i poziom kwalifikacji kandydata.

Więcej o "Perspektywy zawodowe w branży..."

6 sierpnia 2019

Jak napisać list motywacyjny?

Jak napisać list motywacyjny?  poradnik   List motywacyjny stanowi zazwyczaj odpowiedź na ogłoszenie w sprawie pracy, które zobaczyliśmy w gazecie lub Internecie. Kiedy zauważysz ogłoszenie o pracę, która Cię interesuje, warto napisać do potencjalnego pracodawcy list z prośbą o przyjęcie do pracy. Często zresztą rekruterzy wymagają...

Więcej o "Jak napisać list motywacyjny?"

23 lipca 2019

Chciałbyś rozpocząć poszukiwania pierwszej pracy i zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe?

Masz dużo chęci i motywacji ale masz obawy, że nie ma dla Ciebie odpowiedniej oferty? Mam dla Ciebie kilka propozycji, które mogą Ci się przydać!PRAKTYKI PODCZAS STUDIÓWZacznij poszukiwania praktyk lub stażu jak najszybciej, nie zwlekaj do czasu otrzymania dyplomu. Rozejrzyj się na rynku, która firma ma profil zgodny z Twoimi potrzebami rozwoju? Zrób listę takich firm i zacznij...

Więcej o "Chciałbyś rozpocząć poszukiwania..."

18 lipca 2019

5 sposobów, jak organizować czas na naukę i pracę

Łączenie studiów z pracą może wydawać się nieosiągalnym wyzwaniem, szczególnie w przypadku dużej ilości zajęć na uczelni. Istnieją jednak skuteczne sposoby, a kluczem do efektywności będzie odpowiednia organizacja.

Więcej o "5 sposobów, jak organizować czas na..."

5 lipca 2019

Na Facebooku szpiegują Cię nie tylko sąsiedzi i dawne licealne miłości

Na Twojego Facebooka zaglądają też rekruterzy, więc lepiej się pilnować. W końcu wszyscy mamy znajomych, którzy udostępniają zdjęcia wywołujące lekki uśmiech albo, co gorsza, zażenowanie, a nikt z nas nie chce być oceniany podobnie. Jak temu przeciwdziałać? 

Więcej o "Na Facebooku szpiegują Cię nie..."

10 czerwca 2019

58 Architekci na rynku pracy – co warto wiedzieć o zawodzie?

Praca architekta wciąż uznawana jest za prestiżową, elitarną oraz dobrze płatną profesję. Umiejętność tworzenia ciekawych, innowacyjnych projektów z pewnością wyróżni Cię na tle konkurencji i pozwoli znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie.

Więcej o "58 Architekci na rynku pracy – co..."

30 maja 2019

Staż a praktyka – najważniejsze informacje

Nowoczesny rynek pracy najwyżej ceni pracowników, którzy zdolni są wnieść do firmy nową wartość. Jest ona reprezentowana przez doświadczenie zawodowe oraz znajomość realiów danej branży. Uzyskanie tej wiedzy wymaga jednak inicjatywy i aktywnego poszukiwania sposobów na zdobycie praktycznych umiejętności. Jedną z dróg, które warto rozważyć jest praktyka lub staż. Różnice...

Więcej o "Staż a praktyka – najważniejsze..."

30 maja 2019

Wynagrodzenie w pracy – regulacje prawne i sposoby wynagrodzeń

Praca służy zarabianiu pieniędzy. Wysokość wypłaty jest jednym z najważniejszych elementów każdej umowy o pracę, jednak warto posiadać nieco szerszą wiedzę o zapisach Kodeku Pracy regulujących kwestię wynagrodzeń.

Więcej o "Wynagrodzenie w pracy – regulacje..."

22 maja 2019

Praca w warunkach szkodliwych – co to oznacza?

W niektórych zakładach pracy środowisko jest szkodliwe dla pracowników. Wówczas przysługują zatrudnionym dodatkowe przywileje, a pracodawca ma dodatkowe obowiązki. Co nazywamy szkodliwymi warunkami pracy i z czym wiąże się zatrudnienie na narażonym na nie stanowisku?

Więcej o "Praca w warunkach szkodliwych – co..."

15 maja 2019

5 branż, które dynamicznie się rozwijają

Na rynku pracy można zauważyć kilka szybko rozwijających się branż, co pozwala na rozwój zawodowy i uzyskiwanie atrakcyjnych zarobków. Rekruterzy poszukują pracowników z sektora bankowo-finansowego, handlu i sprzedaży B2C/B2B, produkcji FMCG oraz IT.

Więcej o "5 branż, które dynamicznie się..."


Archiwum »