Archiwum wydarzeń

Świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości

  Dnia 11 listopada 2018 r. w Lublinie odbyły się oficjalne uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchodach wzięli udział przedstawiciele Politechniki Lubelskiej rektor prof. Piotr Kacejko oraz przewodniczący Samorządu Studenckiego Tomasz Pieńkosz. 

Więcej o "Świętowaliśmy 100. rocznicę..."

Taneczny wyjazd do Münster

  W ramach projektu „Euregio tanzt inklusiv 2018" tancerze Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA z trenerem Piotrem Mocholem oraz nauczycielami i uczniami ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie, w dniach od 1 do 4 listopada 2018 r. przebywali w Münster. 

Więcej o "Taneczny wyjazd do Münster"

12 mln zł trafi do Uczelni na wsparcie badań naukowych ważnych dla regionu

    Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło rozstrzygnięcie pilotażowego konkursu w ramach programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” (RID).   30 uczelni akademickich z 12 regionów Polski otrzyma w sumie ponad 326 mln złotych. Środki – około 12 mln zł – wypłacane będą każdej z nich przez cztery lata. 

Więcej o "12 mln zł trafi do Uczelni na..."

Fot. K. Krzysiak, SAF PL

Pokaz trenażera czołgowego MPG 69

  Kilkunastu entuzjastów, blisko 1,5 roku pracy, tysiące przejechanych kilometrów. Efektem jest odbudowany w Politechnice Lubelskiej trenażer czołgowy MPG 69. W przeszłości służył do wstępnego szkolenia mechaników-kierowców czołgów T-54/55. Jego zaletami były małe zużycie paliwa oraz stosunkowo niedrogie naprawy. 

Więcej o "Pokaz trenażera czołgowego MPG 69"

Rektor Politechniki Lubelskiej Profesorem Honorowym chińskiego uniwersytetu

  Rektor Politechniki Lubelskiej prof. Piotr Kacejko otrzymał tytuł Profesora Honorowego Zhejiang Agricultural and Forestry University (ZAFU). Ta chińska uczelnia, z głównym kampusem ulokowanym w Hangzhou, 200 km od Szanghaju, jest jednym z największych i najbardziej znanych uniwersytetów chińskich. 

Więcej o "Rektor Politechniki Lubelskiej..."

Dr inż. Agnieszka Woszuk innowacyjnym młodym liderem nauki

  Dr inż. Agnieszka Woszuk z Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii „Innowacyjny młody lider nauki”. Pani doktor została wyróżniona za realizację projektu pt. „Zastosowanie funkcjonalnych struktur zeolitowych do produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych w...

Więcej o "Dr inż. Agnieszka Woszuk..."

22 października 2018

Rajd samochodów terenowych za nami

  Dnia 21 października 2018 r. odbyła się szesnasta już edycja Trialu 4x4 Politechnika Lubelska. Impreza miała miejsce w nieczynnej kopalni piasku w Kłodzie pod Kurowem, dzięki uprzejmości władz gminy Kurów, ZUK Kurów i pana Marka Zadury. 

Więcej o "Rajd samochodów terenowych za nami "

Fot. T. Maślona, SAF PL

Kanclerze i Kwestorzy obradują na Politechnice Lubelskiej

  O finansowaniu oraz organizacji szkół wyższych i ich statutach w świetle ustawy 2.0 będą przez trzy dni rozmawiać przedstawiciele uczelni na Konferencji Kanclerzy i Kwestorów Polskich Uczelni Technicznych. Gospodarzem spotkania jest Politechnika Lubelska. 

Więcej o "Kanclerze i Kwestorzy obradują na..."

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Środowiskowa Msza Święta z okazji inauguracji roku akademickiego

W poniedziałek 8 października 2018 roku o godz. 10.00 w Archikatedrze Lubelskiej odprawiona została Msza Święta z okazji inauguracji roku akademickiego 2018/2019.    Uroczystość miała charakter środowiskowy i wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich uczelni Lublina.Mszy Świętej w intencji środowiska akademickiego przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław...

Więcej o "Środowiskowa Msza Święta z okazji..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Rok akademicki 2018/2019 oficjalnie rozpoczęty!

   Ponad 8,9 tys. studentów rozpoczęło rok akademicki 2018/2019 na Politechnice Lubelskiej. Oficjalna uroczystość inauguracyjna odbyła się w środę 3 października 2018 r. w auli Wydziału Mechanicznego.  

Więcej o "Rok akademicki 2018/2019 oficjalnie..."


Archiwum »