Archiwum wydarzeń

Spice Gears Team

Lublin stolicą młodzieżowej robotyki

  Politechnika Lubelska została członkiem FIRST Global Higher Education Network, ogólnoświatowej organizacji zrzeszającej szkoły wyższe, której celem jest propagowanie nauki w zakresie robotyki i nowych technologii wśród dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat na całym świecie. 

Więcej o "Lublin stolicą młodzieżowej robotyki"

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Znamy lauraetów konkursu POLLUB ROBOTYKĘ

  W budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu mechatronicznego POLLUB ROBOTYKĘ, którego celem było popularyzowanie wiedzy z zakresu mechatroniki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego. 

Więcej o "Znamy lauraetów konkursu POLLUB..."

Sukces Hydrosa na zawodach Shell Eco-Marathon w Londynie

PONIEDZIAŁEK 9 LIPCA – Zawody były dla nas bardzo udane, osiągnęliśmy wszystkie założone cele, dzięki znakomitej pracy zespołowej. Ciężka praca i zaangażowanie pozwoliły nam uzyskać 6 wynik w naszej klasie osiągając 350 km/m3 wodoru, co można przeliczyć na 930 km na litrze benzyny. Tropikalna pogoda Londynu oraz atmosfera życzliwej i zaciętej rywalizacji spowodowała, ze...

Więcej o "Sukces Hydrosa na zawodach Shell..."

Inżynieria logistyki to nowa propozycja dla kandydatów na studia

  Politechnika Lubelska uzyskała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na utworzenie nowego kierunku studiów inżynieria logistyki. To interdyscyplinarny kierunek, który stawia sobie za cel przygotowanie specjalistów potrafiących łączyć nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z menedżerskimi. 

Więcej o "Inżynieria logistyki to nowa..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Wiceminister Piotr Müller z wizytą na Politechnice

  Dnia 28 czerwca 2018 r. gościł na Politechnice Lubelskiej podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pan Piotr Müller. 

Więcej o "Wiceminister Piotr Müller z wizytą..."

Prof. Marzenna Dudzińska przewodniczącą ISIAQ

  Profesor Marzenna Dudzińska została wybrana (w procedurze tajnego głosowania on-line z wyborem kandydatów) na przewodniczącą (President) International Society of Indoor Air Quality and Climate (ISIAQ) na kadencję 2018-2020. Razem z Panią Profesor w Nowej Board of Directors zasiadać będą: Francuzka, Finka, Amerykanie, Niemiec, Belg, Chińczycy, Koreanka i...

Więcej o "Prof. Marzenna Dudzińska..."

Fot. K.Krzysiak, SAF PL

Politechnika Lubelska dla bizesu. Podsumowanie konferencji

  W dniu 22 czerwca 2018 r. w auli Wschodniego Innowacyjnego Centrum Architektury odbyła się konferencja pt. „Politechnika Lubelska dla Biznesu”. Została ona zorganizowana przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Lubelskiej. 

Więcej o "Politechnika Lubelska dla bizesu...."

Wydział Mechaniczny ma A+! Prestiż i większe pieniądze dla Uczelni

  –  A+AAABB to obecny kod Politechniki Lubelskiej zapisany w kategoriach naukowych, które otrzymały wydziały naszej Uczelni. Nowym elementem jest A+, kategoria, którą Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pan Jarosław Gowin decyzją z dn. 23.05.2018 r. przyznał Wydziałowi Mechanicznemu Politechniki Lubelskiej – mówi prof. Piotr Kacejko, rektor...

Więcej o "Wydział Mechaniczny ma A+! Prestiż..."

Sukces na regatach kajakowych

  W dniu 3 czerwca 2018 r. pracownicy i studenci Politechniki Lubelskiej wzięli udział w REAGATACH KAJAKOWE SERNIKI 2018. Oprócz naszej Uczelni w zawodach uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

Więcej o "Sukces na regatach kajakowych"

Politechnika Lubelska najbardziej innowacyjną uczelnią w Polsce. Wyniki rankingu „Perspektyw”

  Politechnika Lubelska została ogłoszona liderem innowacyjności w tegorocznym rankingu szkół wyższych przygotowanym przez miesięcznik „Perspektywy”.   –  Jest to dla nas duże wyróżnienie. Po raz kolejny stanęliśmy na podium zajmując I miejsce w kategorii innowacyjność. Naszym atutem są liczne wynalazki, których autorami...

Więcej o "Politechnika Lubelska najbardziej..."


Archiwum »