Archiwum wydarzeń

6 lipca 2020

Nasz bolid nagrodzony na Shell Eco-marathon

  Studenci z Politechniki Lubelskiej zaprojektowali bolid, który może przejechać nawet 460 km na m3 wodoru. Projekt efektywnego energetycznie pojazdu został nagrodzony w międzynarodowym konkursie Shell Eco-marathon, który w tym roku odbywał się poza torem wyścigowym. Konkurencja była ogromna, młodzi inżynierowie z całego świata przedstawili jury aż 150...

Więcej o "Nasz bolid nagrodzony na Shell..."

Fot. T. Maślona

2 lipca 2020

Politechnika ma nowych doktorów

  21 stopni doktora nadała w ciągu minionego roku akademickiego Politechnika Lubelska. W czwartek 2 lipca br. w auli Wydziału Mechanicznego nowi doktorzy odebrali dyplomy podczas uroczystości promocyjnej. 

Więcej o "Politechnika ma nowych doktorów"

18 czerwca 2020

Model 3D domu Pereca

  15 czerwca 2020 r. w Ośrodku Brama Grodzka Teatr NN otwarto wystawę poświęconą historii Domu Pereca. Pracownicy Katedry Informatyki reprezentujący Laboratorium Programowania Systemów Inteligentnych i Komputerowych Technologii 3D „Lab 3D” prof. Jerzy Montusiewicz i dr Marcin Barszcz przygotowali cyfrowy model 3D tego obiektu. 

Więcej o "Model 3D domu Pereca"

11 maja 2020

W Lublinie powstał prototyp prostych respiratorów

  Naukowcy Politechniki Lubelskiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zakończyli budowę prototypu respiratora. Jest to niskobudżetowe urządzenie służące do wspomagania oddychania u osób z niewydolnością oddechową występującą np. w przypadku zarażenia wirusem Covid-19. To odpowiedź na apel pracowników służby zdrowia oraz dramatyczną sytuację na...

Więcej o "W Lublinie powstał prototyp prostych..."

20 kwietnia 2020

Zmarła śp. Maria Grażyna Herda

  Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 18 kwietnia 2020 r. w wieku 61 lat odeszła   śp. Maria Grażyna Herda   nasza Koleżanka, długoletni pracownik Politechniki Lubelskiej.   Znamy ją jako sympatyczną Grażynkę z Sekcji Spraw Socjalno-Bytowych Pracowników, która od wielu lat wspierała nas, służyła dobrą radą i...

Więcej o "Zmarła śp. Maria Grażyna Herda "

8 kwietnia 2020

50 lat minęło… Jubileusz Formacji Tańca Towarzyskiego GAMZA

  Mija 50 lat, odkąd swą działalność rozpoczęła najstarsza grupa artystyczna Politechniki Lubelskiej, skupiająca miłośników tańca towarzyskiego. Bilans półwiecza to ponad 10 tysięcy tancerzy i… 66 par małżeńskich. 

Więcej o "50 lat minęło… Jubileusz Formacji..."

2 kwietnia 2020

Drukujemy przyłbice dla lekarzy

  Na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej rozpoczęła się produkcja przyłbic chroniących lekarzy i personel medyczny przed koronawirusem. Ich drukowanie jest odpowiedzią na apele szpitali o pomoc w pozyskaniu niezbędnego wyposażenia ochronnego. Przyłbice trafią do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. 

Więcej o "Drukujemy przyłbice dla lekarzy"

23 marca 2020

Nagroda Steinhausa dla prof. Adama Bobrowskiego

  Profesor Adam Bobrowski, kierownik Katedry Matematyki, został laureatem Nagrody Głównej im. Hugona Steinhausa za rok 2019. Jest to jedna z trzech nagród głównych Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyznawanych w dziedzinach: matematyki czystej, matematyki stosowanej i dydaktyki matematyki. 

Więcej o "Nagroda Steinhausa dla prof. Adama..."

Fot. K. Krzysiak, SAF PL

10 marca 2020

Stypendia prezydenta Lublina trafiły do naszych studentów i doktorantów

  Dnia 9 marca 2020 r. w Trybunale Koronnym odbyło się wręczenie listów gratulacyjnych stypendystom „Miejskiego programu stypendialnego dla studentów i doktorantów”. 

Więcej o "Stypendia prezydenta Lublina trafiły..."

wizyta delegacji ukraińskich uczelni partnerskich

2 marca 2020

Wizyta delegacji ukraińskich uczelni partnerskich

  W dniach 27-29 lutego 2020 r. Politechnikę Lubelską odwiedziła 10-osobowa delegacja wykładowców Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury (KNUBiA) na czele z Panią Prorektor prof. Burdeiną Nataliią wraz z trzema drużynami piłkarskimi z uczelni partnerskich (Kijowski Narodowy Uniwersytet Budownictwa i Architektury, Politechnika Kijowska, Łucki Narodowy...

Więcej o "Wizyta delegacji ukraińskich uczelni..."


Archiwum »