Archiwum wydarzeń

Fot. https://pixabay.com

7 kwietnia 2021

Miliony na sprzęt badawczy dla naszej Uczelni

  W ciągu trzech lat Politechnika Lubelska wyda blisko 43 mln zł na stworzenie Centrum badawczego prośrodowiskowych i energooszczędnych materiałów oraz technologii. Ponad 36 mln zł to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Resztę pokryje uczelnia z własnych źródeł. 

Więcej o "Miliony na sprzęt badawczy dla..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

24 marca 2021

Będziemy budować modułowe magazyny energii dla przedsiębiorstw

  Politechnika Lubelska razem z MPK Lublin oraz Tele-Fonika Kable Group będą pracować nad projektem dotyczącym budowy modułowych magazynów energii dedykowanych przedsiębiorstwom. W efekcie powstaną trzy pilotażowe magazyny energii: jeden na terenie uczelni służący do badań funkcyjnych, kolejny w jednym z zakładów produkcyjnych TFKable i jeden w zajezdni MPK...

Więcej o "Będziemy budować modułowe magazyny..."

18 marca 2021

Karta ECHE przedłużona!

  Komisja Europejska przyznała Politechnice Lubelskiej kartę ECHE na lata 2021-2027. Oznacza to, że nasza uczelnia będzie nadal realizować projekty edukacyjne w ramach programu Erasmus+. 

Więcej o "Karta ECHE przedłużona!"

17 marca 2021

PolLub matematykę, czyli dzień liczby Pi

   W jaki sposób ,,złamano” Enigmę nie do złamania, jaki jest najpiękniejszy wzór matematyki, jaka jest historia niezwykłych liczb, którymi posługujemy się na co dzień, co to są liczby przestępne oraz dlaczego zero i jeden są takie niezwykłe. Odpowiedzi na te pytania można było poznać podczas świętowania Dnia Liczby Pi na Politechnice...

Więcej o "PolLub matematykę, czyli dzień..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

16 marca 2021

Posiedzenie Komitetu Budowy Maszyn PAN

  Dnia 16 marca 2021 roku odbyło się w formie hybrydowej IV posiedzenie Plenarne Komitetu Budowy Maszyn PAN w kadencji 2020-2023. Gospodarzem spotkania była Politechnika Lubelska. 

Więcej o "Posiedzenie Komitetu Budowy Maszyn PAN"

26 lutego 2021

Prof. Lucjan Pawłowski wybrany na członka Komitetu ds. Nominacji EASA

  Europejska Akademia Nauk i Sztuk Pięknych (European Academy of Sciences and Arts, EASA), jedna z najbardziej prestiżowych organizacji naukowych i artystycznych w Europie, wybrała siedmiu naukowców na członków Komitetu ds. Nominacji. W tym gronie jest jeden Polak – prof. Lucjan Pawłowski z Politechniki Lubelskiej. Zadaniem Komitetu jest wybór nowych...

Więcej o "Prof. Lucjan Pawłowski wybrany na..."

23 lutego 2021

Profesor Tomasz Cholewa z nagrodą Ministra Edukacji i Nauki

  W piątek 19 lutego 2021 r. po raz drugi obchodzony był Dzień Nauki Polskiej. Tego dnia minister Przemysław Czarnek ogłosił listę laureatów nagrody Ministra Edukacji i Nauki. Są one wręczane w 5 kategoriach – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku. 

Więcej o "Profesor Tomasz Cholewa z nagrodą..."

17 lutego 2021

Wynalazki naszego doktoranta otrzymały nagrodę specjalną

  Prezes Urzędu Patentowego RP Pani Edyta Demby-Siwek w 11. edycji konkursu Student-Wynalazca przyznała nagrodę specjalną wynalazkom doktoranta Politechniki Lubelskiej. Mgr inż. Michał Wróbel jest współtwórcą rozwiązań dotyczących sposobów wytwarzania ekologicznych asfaltów oraz mieszanek mineralno-asfaltowych. Pozostałymi autorami...

Więcej o "Wynalazki naszego doktoranta..."

11 lutego 2021

Nasza Uczelnia w rankingu Webometrics

  W najnowszym zestawieniu „Web of Universities” Politechnika Lubelska znajduje się w gronie 13% najbardziej rozpoznawalnych uczelni w sieci na świecie i 5% uczelni w Polsce. 

Więcej o "Nasza Uczelnia w rankingu Webometrics"

9 lutego 2021

Prof. Włodzimierz Sitko uhonorowany przez Politechnikę Śląską

Profesor Włodzimierz Sitko, rektor Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Lublinie (1973-1981) oraz Politechniki Lubelskiej (1984-1990) został uhonorowany medalem 75-lecia Politechniki Śląskiej.

Więcej o "Prof. Włodzimierz Sitko uhonorowany..."


Archiwum »