Aktualności

19 kwietnia 2018

Nasi studenci w finale olimpiady językowej!

  W dniach 13-14 kwietnia 2018 r. na Politechnice Poznańskiej odbył się finał XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych.   Politechnikę Lubelską reprezentowało dwoje studentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki: Pani Marlena Monikowska oraz Pan Filip Begiełło, który w końcowej klasyfikacji zajął wysokie...


Więcej o "Nasi studenci w finale olimpiady..."

Fot. Karolina Apiecionek/Politechnika Warszawska

Umowy między rektorami polskimi i kazachskimi

  Dnia 18 kwietnia 2018 r. na Politechnice Warszawskiej odbyło się spotkanie rektorów zrzeszonych w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich z Radą Rektorów Kazachstanu. 


Więcej o "Umowy między rektorami polskimi i..."

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Oddawali honorowo krew. Frekwencja dopisała

  Dnia 18 kwietnia 2018 r. w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii PL odbyła się akcja poboru krwi. Zbiórkę przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Pomysłodawcą wydarzenia był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Politechnice Lubelskiej. 


Więcej o "Oddawali honorowo krew. Frekwencja..."

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Lubelskie Forum Biznesu, czyli o rozwoju przedsiębiorczości

  Dnia 18 kwietnia 2018 r. na Zamku Lubelskim w Galerii Malarstwa Polskiego XVII-XIX w. odbyło się Lubelskie Forum Biznesu. Wydarzenie zorganizowane zostało po raz pierwszy przez Politechnikę Lubelską i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Lublinie. 


Więcej o "Lubelskie Forum Biznesu, czyli o..."

Młodzi naukowcy z Politechniki potrafią! Przywieźli złoty medal z Genewy

  Zespół młodych naukowców z Politechniki Lubelskiej: mgr inż. Karol Fatyga, mgr inż. Katarzyna Zielińska oraz dr inż. Dariusz Zieliński, zaprezentował na Wystawie Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions” (11-15.04.2018) pomysłowe rozwiązania dla inteligentnych sieci oraz mikrosieci. Dzięki ich zastosowaniu zwiększa...


Więcej o "Młodzi naukowcy z Politechniki..."

16 kwietnia 2018

P&G Women Engineering Day

  Zapraszamy studentki do wzięcia udziału w  P&G Women Engineering Day  w Warszawie w Fabryce Pampers organizowane przez  firmę Procter & Gamble.  P&G Women Engineering Day odbędzie się w dniu  17 maja 2018 - start o godz. 9.00. 


Więcej o "P&G Women Engineering Day"

16 kwietnia 2018

Lekcja angielskiego w gimnazjum

  Dnia 12.04.2018 z inicjatywy Studium Języków Obcych odbyła się pokazowa lekcja specjalistycznego języka angielskiego, która miała miejsce w 16 Gimnazjum im. Fryderyka Chopina w Lublinie. 


Więcej o "Lekcja angielskiego w gimnazjum"

16 kwietnia 2018

Ogólnopolska Konferencja "Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym"

  Ogólnopolska Konferencja   Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym   15-16 maja 2018 roku   Wydział Politologii UMCS, Centrum Transferu Wiedzy KUL       Zakład Stosunków Międzynarodowych Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Instytut Dziennikarstwa i...

Fot. T. Maślona, SAF PL

Nauka i integracja, czyli tydzień Erasmusa na Politechnice

  Międzynarodowo upłynie tydzień na Politechnice Lubelskiej. Od 16 do 20 kwietnia 2018 r. delegacje pracowników uczelni z: Maroka, Tunezji, Kambodży, Indonezji, Rosji oraz Libanu przebywają na Politechnice w ramach programu Erasmus Plus – mobilności z krajami partnerskimi. 


Więcej o "Nauka i integracja, czyli tydzień..."

Trenażer czołgowy na Moto Session 2018

  Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Materiałowe od lat systematycznie uczestniczy w lubelskim święcie motoryzacji, wystawiając swoje pojazdy. W tym roku pokazaliśmy odbudowywany polski trenażer czołgowy MPG-69. Do kompletu pokazaliśmy również naszą gąsienicową kosiarkę, którą dawno temu, zachęceni przez śp. dziekana Krzysztofa Łukasika, zbudowaliśmy na...


Więcej o "Trenażer czołgowy na Moto Session..."