23 czerwca 2021

Wizyta przedstawicieli firmy EDAG w Politechnice Lubelskiej

W dniu wczorajszym odbyła sie kolejna wizyta przedstawicieli firmy EDAG w Politechnice. EDAG to międzynarodowa firma zajmująca się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań z zakresu konstrukcji pojazdów, rozwoju oprogramowania oraz technologii przemysłowych. Na terenie naszego kraju przedsiębiorstwo posiada cztery oddziały w tym jeden na terenie Lublina.


Firma projektuje dla znanych firm motoryzacyjnych i zatrudnia naszych absolwentów. Poprzednia wizyta odbyła się we wrześniu 2020, jej efektem było wczorajsze spotkanie w międzynarodowym gronie, z udziałem szefostwa
EDAG-u. Goście zapoznali się z bazą laboratoryjno dydaktyczną PL w zakresie badań pojazdów i silników. Dużo czasu poświęcili na pojazdy specjalne "made in PL", wykonane przez lub przy udziale Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej.

Zaprezentowano Buggy 4x4, Żuka 6x6, Voltka 4x4 i Ryśka 8x8. Przedstawiciele firmy EDAG zadeklarowali chęć nawiązania współpracy w zakresie konstrukcji pojazdów, zwłaszcza w dziedzinie praktycznego wdrożenia projektowanych rozwiązań.

Leszek Gardyński