Nauka i integracja, czyli tydzień Erasmusa na Politechnice

Fot. T. Maślona, SAF PL Fot. T. Maślona, SAF PL

Międzynarodowo upłynie tydzień na Politechnice Lubelskiej. Od 16 do 20 kwietnia 2018 r. delegacje pracowników uczelni z: Maroka, Tunezji, Kambodży, Indonezji, Rosji oraz Libanu przebywają na Politechnice w ramach programu Erasmus Plus – mobilności z krajami partnerskimi.

 

– Nasi goście reprezentują różne jednostki administracyjne, takie jak: dziekanaty, biura współpracy międzynarodowej, centra informatyczne czy działy finansowe. Wszystkich łączy potrzeba podnoszenia kwalifikacji zawodowych i doskonalenia kompetencji, które pomagają funkcjonować w otoczeniu międzynarodowym – mówi Małgorzata Wilczyńska z Biura Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Lubelskiej.

Podczas wizyty odbędą się liczne spotkania i prezentacje. – Głównym celem spotkań jest wzmocnienie współpracy pomiędzy partnerami programu, nawiązanie nowych kontaktów oraz dzielenie się doświadczeniami dotyczącymi internacjonalizacji uczelni – podkreśla Marta Batorczak-Żuchowska, kierownik Biura Kształcenia Międzynarodowego.

W pierwszym dniu szkolenia goście spotkali się z władzami uczelni, zaprezentowali swoje szkoły oraz rozmawiali o aspektach finansowych wymiany międzynarodowej.

W kolejnych dniach zagraniczni goście odwiedzą uczelniane laboratoria i bibliotekę. Zobaczą, jak funkcjonują poszczególne działy Politechniki Lubelskiej. Podczas warsztatów zapoznają się z zasadami wymiany studenckiej i pracowniczej w ramach programu Erasmus. Będą mieli również okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w Lublinie.

Wizyta zagranicznych gości zakończy się w piątek 20 kwietnia 2018 r. oficjalnym podsumowaniem i wręczeniem certyfikatów.

Zdjęcia z pierwszego dnia wizyty tutaj.