Samsung otwiera na Politechnice Lubelskiej inkubator dla start-upów

Fot. T. Maślona, SAF PL Fot. T. Maślona, SAF PL

Samsung Inkubator to miejsce, gdzie młodzi ludzie mogą rozwijać swoje projekty, wykorzystując wsparcie merytoryczne firmy Samsung.

W 2017 roku Samsung Inkubator powstał w Rzeszowie, teraz przyszła kolej na Lublin. Oficjalne otwarcie Laboratorium Samsung Inkubator odbyło się 6 lutego 2019 r. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

W uroczystości wzięła udział Minister Przedsiębiorczości i Technologii Pani Jadwiga Emilewicz.

 

Lubelski Samsung Inkubator będzie specjalizować się w projektach z zakresu cyberbezpieczeństwa i internetu rzeczy. Do Inkubatora mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, które mają już opracowaną koncepcję biznesu lub prototyp swojego produktu. Będą mieć zapewnioną przestrzeń do pracy, sprzęt elektroniczny, pomoc merytoryczną i techniczną, wsparcie finansowe, szkolenia i warsztaty.

Samsung Inkubator znajduje się na terenie kampusu Politechniki Lubelskiej. Zakwalifikowani do programu przedsiębiorcy mogą korzystać z pracowni, w której znajdą odpowiedni sprzęt. Poza pełnym wyposażeniem stanowisk pracy, na które składają się monitory, tablety, drukarki 3D oraz smartfony, przedsiębiorcy mogą korzystać także z 75-calowej elektronicznej tablicy interaktywnej, 55-calowego zakrzywionego telewizora UHD, odkurzacza Powerbot lub inteligentnej lodówki Family Hub.

Fotogaleria tutaj.