GAMZA RHAPSODY. To był wyjątkowy koncert!

Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA już po raz 28. zorganizowała Charytatywny Koncert Noworoczno-Karnawałowy. Dochód z niego trafi do uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie. Dzięki zebranym środkom będą mogli uczestniczyć w warsztatach artystycznych.

 

Tegoroczne wydarzenie pod hasłem GAMZA RHAPSODY odbyło się w środę 30 stycznia 2019 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

– To było wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zabraliśmy widzów w porywającą podróż dźwiękową, inspirowaną ponadczasowymi przebojami legendarnego zespołu QUEEN – mówi Piotr Mochol, dyrektor artystyczny i choreograf GAMZY.

Obok tancerzy GAMZY na scenie wystąpili niepełnosprawni uczniowie w rytmach standardowych w widowisku „Akademia Pana Piotra” oraz „Tańcu żywiołów”.

Gośćmi specjalnymi koncertu byli Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Chór KANTYLENA z III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie w programie „A Tribute to Queen” pod batutą Elżbiety Krzemińskiej.

W programie uwzględniono również aukcję, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na artystyczne wyjazdy niepełnosprawnych uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie. Przed i bezpośrednio po imprezie odbył się także kiermasz wyrobów ze szkła artystycznego oraz ceramicznych przygotowanych przez terapeutów i niepełnosprawnych uczniów.

Fotogaleria tutaj.