11 marca 2019

Hackathon na Politechnice Lubelskiej zakończony

      W dniach 8-10 marca 2019 r. w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej odbyła się lubelska edycja Hackathon Banku Pekao S.A. #PekaoCoders. Wydarzenie pozwoliło wykreować innowacyjne rozwiązania dla biznesu, bazujące m.in. na danych z terminali płatniczych.

    W lubelskiej edycji Hackathonu #PekaoCoders w szranki stanęło 7 drużyn, składających się głównie ze studentów lubelskich uczelni. Ich zadaniem było w ciągu 24 godzin zaproponowanie rozwiązań programistycznych, które umożliwią analizowanie dane z terminali płatniczych oraz innych zanonimizowanych informacji udostępnianych przez Ministerstwo Cyfryzacji, co w efekcie przyczyni się do rozwoju biznesu.
Zwycięzcą został 3-osobowy zespół Coders7, który zaprezentował projekt pod nazwą Shop Advisor, czyli nowoczesną aplikację dla małych i średnich przedsiębiorców, która analizując dane z terminali płatniczych oraz dane publiczne pomaga właścicielom rozwijać biznes.

    Hackathon #PekaoCoders w Lublinie był drugim z całego cyklu maratonów programowania zorganizowanych na technicznych uczelniach w kraju. Wydarzenie jest organizowane nie tylko z myślą o informatykach i specjalistach od big data. Zadania Hackathon #PekaoCoders pozwalają się wykazać studentom kierunków takich, jak m.in. marketing, ekonomia, socjologia, psychologia czy grafika. Kolejne hackathony odbywać się będą w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Rzeszowie, Łodzi i Wrocławiu. Finał, na którym spotkają się zwycięzcy z poszczególnych miast, zaplanowano pod koniec roku w Warszawie.

Fotogaleria
 

pollub.tv