Integracja Erasmusów na Politechnice

Dnia 14 marca 2019 r. na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej odbyło się pierwsze w historii Lublina spotkanie integracyjne studentów przebywających na lubelskich uczelniach w ramach programu Erasmus+.

 

Lublin Erasmus Integration Day – Lubelski Dzień Erasmusa miał na celu zintegrować społeczność studentów cudzoziemców, a także zaprezentować zagraniczne uczelnie studentom polskim.

Wydarzenie po raz pierwszy organizowane było wspólnie przez Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Jana Pawła II i Uniwersytet Przyrodniczy. – Wszystkim uczelniom zależy na przyjmowaniu studentów z zagranicy. Wielokulturowość służy szkołom i miastu. Z drugiej strony chcemy zachęcać polskich studentów do wyjazdów na studia lub praktyki za granicę. Tym bardziej, że obecnie trwają na naszych uczelniach nabory do wyjazdów w ramach programu Erasmus+ – podkreśla prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich PL. 

Studenci przygotowali stoiska informacyjne, na których dostępne były gadżety promocyjne i materiały informacyjne o zagranicznych uczelniach. Ponadto częstowali gości przygotowanymi przez siebie potrawami regionalnymi.

Dla uczestników został zorganizowany quiz wiedzy o krajach, z których pochodzą zagraniczni studenci.

Wydarzenie uatrakcyjnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Chętni mogli przyłączyć się do zabawy. Następnie uczestnicy pozowali do wspólnej fotografii.

Lublin Erasmus Integration Day zakończyła impreza w klubie Kazik.

Fotorelacja tutaj.