8 maja 2019

Dzień Białoruski na Politechnice Lubelskiej

Fot. T. Maślona, SAF PL Fot. T. Maślona, SAF PL

Wymiana doświadczeń, poznanie kultury, tradycji i historii Białorusi to cele Dnia Białoruskiego, który odbył się 8 maja 2019 r. w Klubie Studenckim „Kazik”. Organizatorem wydarzenia było Centrum Programu Partnerstwa Wschodniego Politechniki Lubelskiej.

 

– Z roku na rok rośnie liczba osób z Białorusi zainteresowanych studiami na naszej uczelni. Obecnie studiuje ich około 30. Dodatkowo 15 osób przyjeżdża w ramach wymiany międzynarodowej Lublin Technical Erasmus. Chociaż jesteśmy sąsiadami, to niewiele wiemy o Białorusi. Chcemy, aby polscy studenci poznali białoruską kulturę i tradycje – mówi Anton Blazheiev z Centrum Programu Partnerstwa Wschodniego Politechniki Lubelskiej.

Studenci z Białoruskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Mińsku opowiadali o swojej uczelni oraz historii, tradycjach i kulturze Białorusi. Natomiast studenci Politechniki Lubelskiej pochodzący z Białorusi częstowali prawdziwymi białoruskimi smakołykami. Na stołach pojawiły się m.in. draniki - rodzaj placków ziemniaczanych oraz kwas chlebowy.

Fotogaleria tutaj.