Artykuły o rynku pracy

4 marca 2019

Formy zatrudnienia – z jakich rozwiązań może skorzystać student?

Chcesz połączyć edukację z pracą? To okazja, żeby zarabiać na swoje potrzeby oraz zdobywać nowe doświadczenia. Umowa o dzieło pozwoli na wykonywanie pracy w domowym zaciszu, np. redagując teksty lub tworząc grafiki. Przy umowie o pracę zyskujesz m.in. prawo do urlopu wypoczynkowego.

Więcej o "Formy zatrudnienia – z jakich..."

26 lutego 2019

RAPORT ADZUNA – umiejętności miękkie

Adzuna to wyszukiwarka ofert pracy, która wyświetla każdą ofertę, wszędzie.Chcemy być najlepszym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań pracy online. Przeszukujemy setki stron, dzięki czemu nie musisz tego robić Ty. Zbieramy tysiące ofert, dzięki czemu na Adzuna możesz odnaleźć każdą ofertę, wszędzie. Udostępniamy wiele opcji wyszukiwania oraz dane dotyczące rynku pracy,...

Więcej o "RAPORT ADZUNA – umiejętności..."

7 lutego 2019

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna, szczególnie ta pierwsza, może być stresująca. Odpowiednie przygotowanie pomoże zniwelować uczucie niepokoju i korzystnie się zaprezentować. Zaplanowanie dojazdu czy sporządzenie listy pytań do rekrutera to przykładowe kwestie, o które warto zadbać przed udaniem się na spotkanie.Jeśli otrzymałeś zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, pamiętaj o takich...

Więcej o "Jak przygotować się do rozmowy..."

17 października 2018

„Kariera w Finansach i Bankowości”

„Kariera w Finansach i Bankowości” to rocznik skierowany zarówno do profesjonalistów z branży finansowej, jak i do studentów oraz absolwentów stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. Zawiera artykuły dotyczące rozwoju kariery zawodowej u renomowanych pracodawców w kraju, którzy rekrutują zarówno studentów wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach, jak i tych...

Więcej o "„Kariera w Finansach i Bankowości”"

16 października 2018

Jak się przełamać, a nie załamać - co zrobić z tremą podczas rekrutacji?

Dostajesz zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, przygotowujesz się, pojawiasz się na miejscu, a razem z Tobą ona – trema. Doświadcza jej wiele osób i wszyscy się jej obawiamy, bo nic tak jak stres nie psuje dobrego pierwszego wrażenia.

Więcej o "Jak się przełamać, a nie załamać..."

4 września 2018

Przejmij kontrolę nad tym, czego się uczysz w pracy - Tomas Chamorro-Premuzic

Ludzie mają niezwykłą zdolność do nauki, ale nasza motywacja do przyswajania wiedzy zmniejsza się z wiekiem.Jako dzieci jesteśmy w naturalny sposób ciekawi i bez skrępowania badamy otaczający nas świat. W dorosłym życiu znacznie bardziej interesuje nas utrwalenie tego, czego się nauczyliśmy, do tego stopnia, że opieramy się wszelkim informacjom i danym, które podważają nasze...

Więcej o "Przejmij kontrolę nad tym, czego..."

27 czerwca 2018

Jakie są twoje słabe strony? Strategie odpowiedzi

Jakie są twoje słabe strony, to jedno z najbardziej znienawidzonych przez kandydatów pytań zadawanych podczas rozmowy rekrutacyjnej. Przyjęcie złej strategii odpowiedzi może zaprzepaścić szansę na wymarzoną pracę w interesującej nas firmie.

Więcej o "Jakie są twoje słabe strony?..."

7 czerwca 2018

Droga do sukcesu. Oto filmy, które warto obejrzeć w poszukiwaniu motywacji do pracy

Na zawodową chandrę najlepsze jest dobre kino. Filmy skłaniają do refleksji i motywują do działania w pracy. Oto lista obowiązkowa.

Więcej o "Droga do sukcesu. Oto filmy, które..."

30 maja 2018

Praca online. Oto popularne e-zawody.

Polacy coraz częściej robią zakupy przez internet , wybierają wczasy i konsultują dietę. Zmiany stylu życia tworzą coraz większe możliwości na rynku pracy. Oto popularne e-zawody.

Więcej o "Praca online. Oto popularne e-zawody. "

28 maja 2018

Lojalność w cenie. Jak sprawdzić czy pracownik będzie lojalny?

Z badań wynika, że polscy pracownicy – w kontekście lat spędzonych u jednego pracodawcy – są lojalni. Jednak w tym słowie kryje się także umiejętność zachowania tajemnicy firmy, budowanie atmosfery sprzyjającej pracy, uczciwe wywiązywanie się z zadań.

Więcej o "Lojalność w cenie. Jak sprawdzić..."


Archiwum »